Depilacja światłem

Trafiłam ostatnio na wypowiedź jakiejś bardzo wzburzonej osoby twierdzącej, że depilacja laserem jest czymś innym od depilacji światłem. Osoba ta wyrażała się bardzo autorytarnie używając na dodatek dość niewybrednych określeń w stosunku do autora tekstu poświęconego fotoepilacji. No cóż, wiedząc to i owo i to bez jakiegoś szczególnego zagłębiania się w temat muszę stwierdzić, że „fachowość” internetowych znawców najrozmaitszych tematów pozostawia wiele do życzenia. Depilacja laserem jest bowiem depilacją światłem. Laser emituje promieniowanie świetlne i depilacja laserowa jako taka jak najbardziej może być określana mianem depilacji światłem czy też fotoepilacji. Różnorodność określeń używanych w stosunku do rodzajów depilacji może być nieco myląca dlatego spróbujmy wyjaśnić sobie poszczególne pojęcia.

Czym jest depilacja?

Depilacja jest zabiegiem usuwania włosów, niezależnie od wybranej metody jeśli w jakiś sposób pozbywamy się owłosienia na ciele możemy mówić właśnie o niej. W zasadzie nieistotne jest też to na ile trwale usuwamy włosy. Depilacja polega po prostu na pozbyciu się ich z powierzchni skóry.

Czym jest epilacja?

Epilacja z kolei jest terminem odnoszącym się do depilacji trwałej tzn. zabieg ten polega nie tylko na usunięciu włosów. W jego trakcie dochodzi do zniszczenia mieszków włosowych co skutkuje trwałym pozbyciem się owłosienia na ciele.

Czym jest depilacja światłem?

Biorąc pod uwagę nomenklaturę opisaną powyżej łatwo domyślić się, że depilacja światłem polega na usuwaniu włosów z użyciem promieniowania świetlnego, przy czym trudno na tym etapie dokonywać rozróżnienia poszczególnych metod, dla wskazania konkretnej metody depilacji konieczne jest w tym przypadku posłużenie się nieco innymi określeniami.

Czym jest fotoepilacja?

Fotoepilacja, jak równie łatwo się domyślić polega na trwałym usunięciu owłosienia (zniszczeniu mieszków włosowych) przy pomocy światła. Światło to może mieć charakter skoncentrowanego i jednorodnego promieniowania – wtedy mówimy o depilacji laserowej lub też raczej o epilacji laserowej, albo o depilacji (epilacji) IPL w sytuacji, gdy promieniowanie emitowane przez używany depilator ma charakter rozproszony i niejednorodny.

Każdy rodzaj fotoepilacji tj. zarówno depilacja laserowa jak i depilacja IPL ma swoje wymagania. Do zabiegów trzeba się odpowiednio przygotować, a potem postępować zgodnie z zaleceniami podepilacyjnymi. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w tekście „Fotodepilacja i depilacja laserowa” – polecam :-) .

No related posts.

Related posts brought to you by Yet Another Related Posts Plugin.


You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.


No Responses to “Depilacja światłem”

Leave a Reply

Fields marked with * are required

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>