Gładka i jędrna skóra to marzenie niejednej kobiety, jednak nieodpowiednia dieta oraz brak aktywności fizycznej przyczyniają się do tego, że zaczyna ona dużo gorzej wyglądać. Z czasem na udach i pośladkach zaczyna pojawiać się cellulit, którego usunięcie nie jest niestety zbyt proste. W takim przypadku warto zdecydować się na endermologię, ponieważ dzięki temu zabiegowi z zakresu medycyny estetycznej można w znaczący sposób poprawić wygląd skóry. Czym jednak jest endermologia i co warto wiedzieć o tym zabiegu?
Czym jest endermologia?
Endermologia to podciśnieniowy masaż, dzięki któremu można wymodelować sylwetkę, a także pozbyć się znienawidzonej skórki pomarańczowej, czyli cellulitu. Warto również wiedzieć o tym, iż dzięki endermologii możliwe jest również poprawienie konturów twarzy, dlatego też panie, które mają podwójny podbródek z pewnością będą bardzo zadowolone z tego zabiegu.
Jakie są główne wskazania do zabiegu?
Endermologia to zabieg, przy pomocy którego można zmniejszyć widoczność cellulitu, a także pozbyć się wiotkości skóry, rozstępów, blizn, opuchlizny i obrzęków, zregenerować skórę po zabiegu liposukcji, a także w skuteczny sposób walczyć z otyłością miejscową.
Jak wygląda zabieg endermologii?
Przed zabiegiem pacjentka musi na ciało założyć specjalny kombinezon, dzięki czemu urządzenie nie ma w ogóle styczności ze skórą. W następnym kroku przy pomocy specjalnego urządzenia wyposażonego w dwa wałki przeprowadzany jest zabieg na problematycznej partii ciała.
Każdy z wałków wyposażony jest w niezależny napęd, jednak najistotniejsze jest to, iż poruszają się one w różnych kierunkach. W trakcie trwania zabiegu głowica urządzenia zasysa fałd skóry, natomiast zadaniem wałków jest jego rozmasowanie. Więcej na ten temat można przeczytać, odwiedzając stronę https://beautytower.pl/modelowanie-sylwetki/endermologia
Jakie są efekty zabiegu?
Zabieg endermologii pomaga pobudzić metabolizm tkanki tłuszczowej, a także poprawia krążenie krwi, dzięki czemu skóra odzyskuje swoją jędrność i elastyczność, natomiast cellulit zmniejsza swoją widoczność. Dzięki zabiegowi fibroblasty zaczynają produkować w zwiększonej ilości kolagen, czyli bardzo ważny budulec skóry, który odpowiada za jej wygląd. Aby jednak efekty zabiegu były jak najlepsze najlepiej zdecydować się na serię co najmniej kilku zabiegów w równych odstępach czasowych. Jeśli chodzi natomiast o koszt pojedynczego zabiegu, to jest on uzależniony głównie od partii ciała, która poddawana jest zabiegowi, jednak cena waha się zazwyczaj w okolicach około 60-100 zł (warto korzystać z ofert promocyjnych lub wykupić pakiet kilku zabiegów, gdyż ceny są wtedy niższe).
Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu?
Endermologia to zabieg, który wpływa bardzo korzystnie na wygląd oraz stan skóry, jednak nie każda kobieta może zdecydować się na jego przeprowadzenie. Wśród głównych przeciwwskazań do zabiegu można wymienić przede wszystkim przepuklinę brzuszną, bolesne żylaki, nowotwory, zapalenie żył oraz skłonność do naczyniaków. Jeśli chodzi o kobiety w ciąży oraz o matki karmiące piersią, to one również nie mogą zdecydować się na zabieg, ponieważ może on niestety odbić się bardzo niekorzystnie na zdrowiu dziecka. Oczywiście nie oznacza to, iż po porodzie taki zabieg nie będzie możliwy do przeprowadzenia, jednak warto w tym przypadku podkreślić fakt, iż endermologia może zostać przeprowadzona dopiero po porodzie, jednak w odpowiednim czasie, który wynosi 5 miesięcy po naturalnym porodzie lub 8 miesięcy po cesarskim cięciu.