Depilacja laserowa – za i przeciw

Depilacja laserowa cieszy się coraz większą popularnością. Szczególnie w okresie letnim, gdy w związku z wysoką temperaturą chętniej nosimy sukienki oraz spódnice i duża część ciała pozostaje odsłonięta. Czasami jest nawet wskazana – na przykład w sytuacji, gdy tradycyjne metody depilacyjne podrażniają skórę, która po zabiegu pozostaje zaczerwieniona. Wiele osób decyduje się na ten rodzaj depilacji z jeszcze jednego względu, to nieinwazyjny zabieg, którego efekty utrzymują się bardzo długo. Należy jednak pamiętać o tym, że jak każdy zabieg kosmetyczny, może wywołać działania niepożądane, wyróżnić należy także przeciwskazania do jego wykonania.

Zalety depilacji laserowej

Wśród najważniejszych zalet depilacji laserowej należy wskazać:

  • możliwość trwałego usunięcia owłosienia z poszczególnych miejsc na ciele,
  • rozwiązanie problemu wrastających włosków, na który uskarża się wiele kobiet,
  • możliwość zastosowania znieczulenia, dzięki któremu zabieg będzie prawie bezbolesny,
  • oszczędność czasu – każda kobieta wie, jak wiele czasu należy poświęcić na tradycyjną depilację wykonywaną, np. maszynką do golenia, oraz jak często należy ją powtarzać.

Wady depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest zabiegiem, co prawda nieinwazyjnym, jednak w przypadku niewłaściwego przeprowadzenia może doprowadzić do wystąpienia skutków ubocznych. Przede wszystkim ważne jest, aby pamiętać o przeciwskazaniach do jego wykonania, jak np. ciąża, przyjmowanie leków światłouczulających. Największe wady depilacji laserowej:

  • działania niepożądane, które występują bardzo rzadko, przede wszystkim w sytuacji, gdy zignorowane zostaną przeciwskazania do zabiegu,
  • cena – koszt jednej sesji jest dość wysoki, a należy pamiętać również o tym, że uzyskanie pełnego efektu możliwe jest dopiero po wykonaniu serii zabiegów,
  • uzależnienie od rodzaju i grubości włosa skuteczności zabiegu, która maleje w przypadku włosów blond lub rudych,
  • czas trwania zabiegu – czasami to nawet kilka godzin.

Czy warto zdecydować się na depilację laserową?

Po przeanalizowaniu wad i zalet depilacji laserowej można podjąć jednoznaczną decyzję, czy warto poddać się temu zabiegowi. Nasza odpowiedź brzmi tak! Przede wszystkim dlatego, że na bardzo długo pozbywamy się owłosienia, co jest niemożliwe przy stosowaniu tradycyjnych metod depilacyjnych. Odstraszająca wydaję się cena zabiegu, ale warto zauważyć, że podliczając koszty stosowania tradycyjnych metod depilacji oraz uwzględniając czas, jaki jest skuteczna depilacja laserowa, jest to cena równa, a być może nawet niższa. Po prostu to jedna, większa inwestycyjna, zamiast kilkunastu systematycznych. Nie należy obawiać się także skutków niepożądanych. Wystarczy zastosować zasady ostrożności, zwrócić uwagę na przeciwskazania do zabiegu. Pozwoli to na zniwelowanie możliwości wystąpienia nieoczekiwanych efektów. Depilacja laserowa co prawda jest dość bolesna, ale czego nie jesteśmy w stanie zrobić, aby zadbać o naszą urodę. Po przeprowadzeniu zabiegu przez długi czas można będzie cieszyć się gładką skórą, bez odrastających włosków!

2 comments
  1. Dla mnie nie ma lepszego zabiegu na usuwanie włosków jak depilacja. Wystarczy pamiętać o przeciwwskazaniach, a nie będzie żadnego efektu ubocznego 🙂

  2. Orientujecie się ile kosztuje depilacja laserowa? Mam już dość ciągle odrastających włosków, a żadne depilatory i maszynki nic nie dają, muszę co dwa dni golić nogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *