Powiększanie ust kwasem hialuronowym – za i przeciw

Chcesz mieć piękne, kształtne, pełne usta? Zastanawiasz się, czy warto jest wykonać zabieg powiększania ust? Poniżej przedstawimy zalety i wady, aby pomóc Ci podjąć decyzję.

Wyraziste usta, o idealnym kształcie to marzenie każdej kobiety. To wizytówka zadbanej kobiety. Niestety nie zawsze wyglądają tak, jak tego oczekujesz. Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej, których celem jest powiększenie ust, wykonywane są przy użyciu kwasu hialuronowego. Przede wszystkim dlatego, że są bardzo efektywne, a rezultaty utrzymują się przez długi czas.

Przebieg zabiegu powiększenia ust

Zabieg trwa około 30 minut. Specjalista najpierw wstrzykuje kwas w skórę właściwą ust, a następnie ją rozmasowuje. Dzięki temu preparat zostaje dobrze rozprowadzony, a ustom nadany pożądany kształt. W nielicznych przypadkach po przeprowadzeniu powiększenia ust mogą pojawić się pewne działania niepożądane, jak np. opuchlizna, zaczerwienie, rumień. W przypadku wystąpienia poważniejszych niepokojących objawów należy skonsultować się ze specjalistą. Zabiegu nie należy się obawiać. Jest nieinwazyjny i wykonywany po wcześniejszym znieczuleniu.

Przed wykonaniem zabiegu specjalista przeprowadza wywiad z pacjentką w celu ustalenia, jaka ilość kwasu hialuronowego ma być wstrzyknięta, oraz braku przeciwwskazań. Należy zrezygnować z powiększania ust w poniższych przypadkach:

  • nadwrażliwości na kwas hialuronowy,
  • zmian skórnych, np. opryszczka,
  • ciąży i karmienia piersią,
  • leczenia antybiotykami i przyjmowania na stałe określonych leków,
  • choroby, np. układu immunologicznego.

Efekty powiększenia ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy ma bardzo szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Efekty zabiegu powiększenia ust to:

  • wymodelowanie i wypełnienie zbyt wąskich i niesymetrycznych ust,
  • nawilżenie ust,
  • poprawa koloryt ust,
  • zmniejszenie oznak starzenia się skóry.

Po zabiegu należy powstrzymać się od rozciągania ust przez kilka godzin. Oprócz tego przez pierwsze dni trzeba unikać gorących dań oraz napojów, wizyty u dentysty, promieni UV. Około miesiąc po powiększeniu ust warto jest umówić się ze specjalistą na wizytę kontrolną, w celu oceny skuteczności przeprowadzonego zabiegu oraz braku działań niepożądanych.

Rezultaty zabiegu widoczne są już po upływie kilku godzin i utrzymują się około pół roku. Powiększenie ust kwasem hialuronowym warto jest powtarzać, ponieważ efekty każdego kolejnego zabiegu utrzymują się dłużej.

Czy warto jest powiększyć usta?

Powiększanie ust to jeden z najpowszechniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Decyduje się na niego coraz więcej kobiet. Czy warto jest wykonać zabieg? Oczywiście, że tak. Szczególnie w sytuacji, gdy kompleks zbyt wąskich oraz asymetrycznych ust odbiera radość życia, sprawia, że pojawia się niechęć oraz niepewność w kontaktach z mężczyznami.

W Klinice Arte Clinic, znajdującej się w Glinicach, zabieg powiększenia ust przeprowadzany jest przez doświadczonych specjalistów, a efekty widoczne już po upływie kilku chwil.

1 komentarz/y
  1. Usta są moim największym kompleksem. Fajny i ciekawy artykuł na temat kwasu hialuronowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *