Jakie zabiegi warto wykonywać latem?

Lato jest szczególną porą roku kiedy to szczególnie dbamy o wygląd ciała. Wysoka temperatura sprawia, że chętniej odsłaniamy ciało, zakładamy spodenki, bluzki na ramiączkach. Jest to jednak szczególny czas również dlatego, że wymaga szczególnej pielęgnacji. 

Latem konieczne jest używanie kosmetyków w wysokimi filtrami, co zabezpiecza skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Na rynku jest mnóstwo kremów które można stosować. Nie każde jednak przysłużą się cerze. Mówi się, że mineralne są zdrowsze jednak i one mają swoje wady. Bez względu na jaki filtr się zdecydujemy może on powodować zapychanie porów skóry. Wszystko przez swoją treściwą konsystencję oraz skład nie zawsze dobry dla skóry. Problemy z cerą mogą pojawiać się również na skutek ilości używanych kremów, bo kremy z filtrem aby zapewniały odpowiednią ochronę muszą być nałożone w odpowiedniej ilości. Ponadto ich aplikacja musi być ponawiana co kilka godzin. Nie każda cera jest w stanie znieść taką ilość, zwłaszcza jeśli nie zadba się o wieczorną pielęgnację, o dokładnie zmycie makijażu i oczyszczenie cery. Pomijając ten krok przysporzymy sobie z pewnością wiele niechcianych niespodzianek na twarzy.

Aby przywrócić jej ładny wygląd można wykonać różnego rodzaju zabiegi na twarz w krakowie w gabinecie medycyny estetycznej bądź gabinecie kosmetycznym. Nie wszystkie jednak zabiegi można wykonywać latem, niektóre trzeba przełożyć na jesień bądź zimę ze względu na ich uwrażliwienie skóry na słońce. 

Po lecie dużą popularnością cieszą się zabiegi mające na celu oczyszczenie skóry ale przede wszystkim jej nawilżenie. 

Skóra jest wysuszona słońcem, często łuszczy się. Nie służy jej morska ani chlorowana woda. Aby odzyskała dobrą kondycję warto zdecydować się na zabieg mezoterapii z ostrzykiwaniem skóry kwasem hialuronowym. Substancja ta z pewnością jest wszystkim znana jako świetny nawilżacz skóry. W preparacie do ostrzykiwania znajdują się również witaminy, mikroelementy oraz peptydy. Cały ten „koktajl” świetnie sprawdzi się  w przypadku skóry poszarzałej, pozbawionej blasku. Pozwoli on uzyskać jednolitą strukturę oraz wyrównać koloryt. Jesienią można pozwolić sobie również na zabiegi z wykorzystaniem 

kwasów, przy pomocą których pozbędziemy się przebarwień posłonecznych które pojawiły się na skórze po lecie.  Warto wykonać całą serię zabiegów aby uzyskać jak najlepsze rezultaty. Seria to około 4 do 6 zabiegów wykonywanych w odstępach tygodniowych.

Jeśli chodzi o czas letni to nie wykonuje się wówczas zabiegów z kwasami, laserów, gdyż wysoka temperatura powietrza nie sprzyja ich wykonywaniu, a skóra jest zbyt uwrażliwiona na słońce. Latem warto postawić głównie na nawilżanie. Pomogą również domowe zabiegi, typu peelingi, maseczki. Latem warto korzystać z dobrodziejstw natury, wykonywać maseczki z ogórka, które świetnie nawilżają, oczyszczają cerę. Ogórek ma również właściwości rozjaśniające, co pomocne jest w przypadku przebarwień.  

Jeśli ktoś nie ma możliwości korzystania z dobrodziejstw zabiegów oferowanych przez gabinety kosmetyczne może zadbać o swoją skórę w domowym zaciszu. taka pielęgnacja również jest bardzo ważna i z pewnością również wpłynie na poprawę wyglądu skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *