Elektrostymulacja mięśni pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów treningowych. Jak odbywa się tego typu trening i kiedy warto z niego skorzystać?
Szeroka gama treningów do wyboru pozwala na dobór odpowiednie formy aktywności do swoich indywidualnych potrzeb. Wtedy, gdy nie ma się zbyt dużo czasu na wizyty na siłowni, ciekawą propozycją jest trening za pomocą urządzenia EMS, czyli inaczej trening EMS.
Dzisiaj w urządzenia EMS wyposaża się coraz więcej siłowni. Wychodzą one w ten sposób naprzeciwko potrzebom swoich klientów, którzy oczekują świetnych wyników, lecz nie mogą spędzać na treningach zbyt dużo czasu.
Czym jest trening EMS?
EMS, czyli Electrical Muscle Stimulation to inaczej elektrostymulacja mięśni, która możliwa jest za pomocą urządzenia do EMS, czyli specjalnej jednostki, która łączona jest z kombinezonem do treningów wyposażonym w elektrody.
Treningi EMS zaliczane są do kategorii treningów personalnych, które odbywają się pod okiem przeszkolonego trenera obsługującego urządzenia EMS i nadzorującego efekty ćwiczeń.
Teraz takie treningi są bardzo popularne również w Polsce i wzbudzają rosnące zainteresowanie. Kiedy warto skorzystać z oferty treningów EMS?
Kiedy warto zdecydować się na trening EMS?
Przede wszystkim urządzania do ćwiczeń EMS rekomendowane są dla tych osób, które chciałby uzyskać doskonałe efekty treningowe, lecz nie mają czasu na to, aby systematycznie odwiedzać siłownię.
Tego typu treningi chętnie wybierane są między innymi przez osoby, które chcą zrzucić nadmiar kilogramów – wtedy pomagają one w wymodelowaniu sylwetki i nadaniu jej atrakcyjnego wyglądu. Także umożliwiają redukcję cellulitu.
Również urządzenia EMS wspierają treningi osób, które pragną rozbudować swoją masę i siłę mięśniową. Wspomagają one skuteczny wzrost tkanki mięśniowej. Ponadto pomagają w poprawie kondycji.
Dodatkowo, treningi elektrostymulacji mięśniowej polecane są dla osób, które często narzekają na bóle mięśniowe i stawowe. Ruch w połączeniu ze stymulacją odpowiednimi częstotliwościami prądu pozwala na szybkie zredukowanie tych dolegliwości, które często dotykają osób pracujących w pozycji siedzącej.
Jak wygląda trening EMS?
Sercem treningu są odpowiednie urzadzenia EMS, które składają się z kilku elementów połączonych ze sobą przerwowo albo bezprzewodowo.
Jednostka centralna wyposażona w ekran pozwala na wybór właściwego treningu na bazie potrzeb i oczekiwań klienta. Sprzęt ten może być podłączony z urządzeniami do treningu EMS przewodem, ale obecnie na rynku dostępne są także sprzęty bezprzewodowe, dlatego też nie ograniczają one wtedy ruchomości i pozwalają na wykonywanie znacznie szerszej gamy ćwiczeń. Znajdujący się na jednostce ekran prezentuje aktualne ćwiczenia, co ułatwia w ich realizacji.
Drugi element to kombinezon do treningu EMS, który zakładany jest przez osobę ćwiczącą. Kombinezon ten wyposażony jest we wbudowane elektrody, które wywołują impuls elektryczny i w ten sposób wspierają aktywność mięśniową. To one powodują, że treningi są wtedy znacznie efektywniejsze niż zwykła aktywność fizyczna.
Jak długo trwa trening EMS?
Dużym atutem treningów EMS jest ich wysoka efektywność przy zachowaniu relatywnie krótkiego czasu ich trwania. Wystarczy tylko około 20 minut ćwiczenia na tydzień przy podłączeniu do urządzenia EMS, aby można było uzyskać naprawdę bardzo dobre rezultaty już po około miesiącu.
20-minutowy trening EMS odpowiada wtedy około 3 godzinom spędzonym na siłowni, wobec tego to nie tylko wyższa efektywność, lecz również duża oszczędność czasu. Właśnie dlatego ćwiczenia z elektrostymulacją mięśniową są obecnie tak chętnie wybierane przez te osoby, które nie mają zbyt dużo czasu na aktywność fizyczną.
Zatem poprzez zastosowanie specjalnego urządzenia co ćwiczeń EMS można osiągnąć naprawdę świetne wyniki. Tego typu sprzęt szybko i skutecznie buduje masę mięśniową, podnosi kondycję, redukuje nadmiar kilogramów, a przy tym także poprawia ogólne samopoczucie. To wszystko w rekordowo krótkim czasie – bez konieczności częstego odwiedzania siłowi.