Ginekologia estetyczna- szansą dla wielu kobiet

Słysząc medycyna estetyczna mamy obraz operacji plastycznych, botoksu, powiększania piersi, powiększania ust. To pierwsze wrażenie które przychodzi na myśl wielu ludziom. Medycyna estetyczna to jednak nie tylko zabiegi poprawiające urodę, to dużo szersza dziedzina. Istnieje wiele różnych zabiegów wykonywanych w ramach medycyny estetycznej. Wpływają one nie tylko na wygląd człowieka, ale również na jego samopoczucie. Nierzadko takie zabiegi ratują nawet życie pacjenta.

Jedną z gałęzi medycyny estetycznej jest ginekologia estetyczna. Estetyka intymna w Bielsku cieszy się coraz większą popularnością. Choć nadal nie jest to temat do rozmowy ze znajomymi czy chwalenia się zabiegami na portalach społecznościowych, to jednak coraz więcej pacjentek przełamuje wstyd i udaje się ze swoim problemem po pomoc do gabinetu medycyny estetycznej skorzystać z pomocy ginekologa. 

Czym zajmuje się ginekologia estetyczna?

Do niedawna była to mało znana dziedzina medycyny. Nikt głośno nie mówił o tym,  że wygląd kobiecych narządów płciowych można poprawić, że jakość życia seksualnego można przywrócić na dobry poziom. Ginekologia estetyczna jest właśnie od tego. Jej zadaniem jest nie tylko poprawa wyglądu kobiecych miejsc intymnych, ale również przywrócenie im dobrego funkcjonowania. Korekcje niedoskonałości są już możliwe.  Defekty powstałe na skutek starzenia się organizmu, mogą również powstać podczas porodu. Możliwe są również wady wrodzone. Takie defekty mają wpływ na samopoczucie kobiety, oddziałują na jej codzienne życie, potrafią być powodem nawet depresji, dyskomfortu psychicznego. Mogą również powodować ból.  Defekty narządów płciowych wpływają na codzienne funkcjonowanie i poczucie własnej wartości.  

  Jakie zabiegi oferuje ginekologia estetyczna?

Do najbardziej znanych zabiegów ginekologii estetycznej należy 

labioplastyka- jest to plastyka warg sromowych. Zabieg wykonuje się u kobiet które zmagają się z przerostem bądź deformacją warg sromowych. Przerost warg sromowych może powodować ból podczas chodzenia, ale również dyskomfort podczas uprawiania sportu. Jest to również czasami powodem skrępowania w sytuacjach intymnych. 

waginoplastyka–  polega na poprawie mięśni krocza oraz pochwy. Zmiany często powstają na skutek porodów. Równie często pojawia się poporodowe nietrzymanie moczu. Waginoplastyka poprawnie wykonana przywróci komfort i poprawi jakość oraz doznania podczas kontaktów intymnych.  

powiększanie punktu G– jest to zabieg który ujędrnia oraz uwydatnia punkt G przez co staje się on bardziej wrażliwy na bodźce. 

Zabieg powoduje zwiększenie doznań. Nie jest to jednak zabieg na stałe, a jedynie okresowe rozwiązanie. 

hymenotomia- jest to chirurgiczne usunięcie błony dziewiczej, która u pewnej grupy kobiet jest na tyle mocna i gruba, że nie jest możliwe jej naturalne usunięcie. Lekarz nacina błonę dziewiczą dzięki czemu łatwiej później dojdzie to jej usunięcia. 

hymenoplastyka- to z kolei zabieg który odtwarza błonę dziewiczą. Niektóre panie decydują się na ten zabieg z powodów osobistych, bądź religijnych.

laserowa rewitalizacja pochwy i sromu polecana jest kobietom które chcą odzyskać sprężystość oraz jędrność w miejscach intymnych.

Istnieją jeszcze inne zabiegi oferowane w ginekologii estetycznej. Wymienione zostały te najczęściej wykonywane, najpopularniejsze.  Więcej informacji można uzyskać w gabinetach medycyny estetycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *