Kobieta

Co to jest HIFU?

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej cieszą się od dłuższego czasu niesłabnącą popularnością, ponieważ każdej kobiecie zależy na ładnym i młodym wyglądzie. W walce o piękną skórę na twarzy warto zdecydować się na lifting twarzy przy pomocy dosyć ciekawego i tajemniczo brzmiącego zabiegu HIFU. Czym jednak jest wspomniany zabieg, kto może mu się poddać i jak on wygląda?

Czym jest HIFU?

HIFU to skrót od angielskiego słowa high intensity focused ultrasound, które oznacza skupiona wiązka fal dźwiękowych o dużym zasięgu. Technologia ta wykorzystywana była już kilkanaście lat temu w tradycyjnej medycynie do walki z nowotworami, jednak z czasem zaczęto ją stosować również w medycynie estetycznej do liftingu oraz ujędrniania skóry. Podczas zabiegu wiązka ultradźwięków doprowadza do niewielkich poparzeń wewnątrz tkanki, dzięki czemu pod skórą zaczynają zachodzić bardzo burzliwe procesy regeneracyjne.

Jak wygląda zabieg HIFU?

Każda kobieta, która decyduje się na zabieg HIFU powinna w pierwszej kolejności wybrać gabinet medycyny estetycznej, który cieszy się bardzo dobrą renomą, ponieważ nieumiejętne przeprowadzenie zabiegu może doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji (np. poparzenia kości). Zabieg hifu trwa zazwyczaj około 30 minut i przed jego przeprowadzeniem konieczne jest posmarowanie skóry specjalnym żelem. W następnym kroku lekarz przykłada do skóry urządzenie, które emituje fale o odpowiedniej częstotliwości. Sam zabieg nie należy do zbyt bolesnych, ponieważ wiele kobiet odczuwa niewielkie ukłucia, jednak panie, które niezbyt dobrze znoszą jakikolwiek ból, mogą zdecydować się na zastosowanie znieczulenia (najczęściej w postaci specjalnego kremu). Dzięki temu, iż zabieg nie narusza wierzchniej warstwy skóry, to po zabiegu nie jest konieczne przechodzenie rekonwalescencji. Warto jednak wiedzieć o tym, iż przez kilka godzin na twarzy może utrzymywać się niewielkie zaczerwienienie, które dosyć szybko powinno jednak zniknąć. Ile jednak zabiegów należy wykonać, aby ciszyć się ładną skórą? W przypadku większości kobiet powinien w zupełności wystarczyć jeden zabieg, jednak w sytuacji, gdy skóra charakteryzuje się dosyć dużą wiotkością, to zabieg warto powtórzyć jeszcze raz po upływie określonego czasu.

Jakie są efekty zabiegu HIFU?

Pierwsze efekty zabiegu nie są niestety widoczne od razu, ponieważ należy na nie poczekać od kilku miesięcy do nawet 1 roku. W tym czasie skóra zaczyna się intensywnie regenerować i odbudowywać, dlatego też nie widząc żadnych efektów na kilka dni czy tygodnie po zabiegu nie należy się tym przejmować. Jakich jednak efektów zabiegu hifu można się spodziewać? Wśród tych najistotniejszych można wymienić w szczególności uelastycznienie skóry oraz jej ujędrnienie i zagęszczenie, redukcję zmarszczek, zwężenie porów skóry, a także wyostrzenie konturów twarzy.

Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu HIFU?

Pomimo tego, iż hifu to bardzo bezpieczny dla skóry zabieg (o ile zostanie oczywiście przeprowadzony przez dobrego lekarza z odpowiednim doświadczeniem), to jednak nie każda kobieta może zdecydować się na jego przeprowadzenie. Wśród głównych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu HIFU można wymienić w szczególności okres ciąży oraz karmienia piersią, walkę ze złośliwymi nowotworami, różnego rodzaju stany zapalne skóry w miejscu poddawanemu zabiegowi, choroby serca, a także przebyty w przeszłości udar mózgu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *