celulit

Co to jest lipofilling?

Wraz z wiekiem u niejednej kobiety dochodzi do zaniku tkanki tłuszczowej na takich partiach ciała jak piersi, dłonie, czy też policzki, przy jednoczesnym nadmiarze tkanki tłuszczowej na udach oraz na brzuchu. Każda kobieta, która zmaga się z takim właśnie problemem, może zdecydować się na tzw. lipofilling, czyli zabieg, który w ostatnim czasie zyskał znacząco na popularności. Czym jednak jest lipofilling i co należy wiedzieć o tym zabiegu przed podjęciem decyzji o jego przeprowadzeniu?

Czym jest lipofilling?

Lipofilling to zabieg, który polecany jest do przeprowadzenia z reguły tym paniom, które mają zbyt duże ilości tkanki tłuszczowej np. na brzuchu lub na udach, przy jednoczesnym jej ubytku na innych partiach. Dzięki temu właśnie zabiegowi można odjąć sobie kilku centymetrów w obwodzie, powiększając przy okazji zbyt małe piersi, czy też pozbywając się zwisającej skóry na ramionach. Przeszczep tłuszczu polecany jest również tym osobom, które chciałyby pozbyć się cieni pod oczami oraz opadających policzków lub też na skutek wcześniej wykonanego zabiegu chirurgicznego (albo w wyniku wypadku) doznały niewielkich ubytków w tkankach.

Jak wygląda zabieg lipofillingu?

Lipofilling to zabieg, który polega na pobraniu tłuszczu z jednej partii ciała oraz wszczepieniu jej następnie w inną partię ciała. Skąd jednak zostaje pobrany tłuszcz? Najczęściej z takich okolic jak uda, brzuch oraz boczki, ponieważ w tych właśnie miejscach można zauważyć jego dosyć spory nadmiar. Jak jednak wygląda sam zabieg? W pierwszej kolejności lekarz podaje znieczulenie miejscowe, ponieważ bez niego zabieg mógłby być bardzo nieprzyjemny i bolesny. W następnym kroku przy pomocy specjalnej strzykawki zostaje pobrany tłuszcz, który musi zostać umieszczony w specjalnej wirówce, która pomoże oddzielić wartościowe komórki macierzyste oraz młode komórki tłuszczowe, oraz całkowicie bezwartościowego odpadu. Gdy materiał zostaje już pozyskany, dochodzi do kolejnego etapu zabiegu, który polega na wstrzyknięciu tłuszczu w te partie ciała, które tego tak naprawdę potrzebują.

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Tuż po przeprowadzonym zabiegu miejsca, które były ostrzykiwane preparatem są zazwyczaj zaczerwienione oraz obrzęknięte, jednak w przeciągu ilu dni objawy te powinny ustąpić. Jeśli jednak tak się nie zdąży, należy poinformować o tym, czym prędzej lekarza. Na efekty zabiegu należy oczywiście jakiś czas poczekać, jednak aby były one jak najlepsze, warto zastosować się do kilku bardzo ważnych wskazówek. Po pierwsze obszary poddane zabiegowi należy chronić przed działaniem wysokiej temperatury, dlatego też całkowicie zabronione jest opalanie się zarówno na słońcu, jak i na solarium, a także korzystanie z sauny oraz branie zbyt ciepłych kąpieli. Po drugie przez co najmniej kilka tygodni nie należy uprawiać żadnej aktywności fizycznej, pamiętając o tym, aby przez około 2 tygodnie nosić specjalne ubranie uciskowe. Efekty przeprowadzonego zabiegu są zawsze w pełni naturalne, a skóra w miejscu aplikacji preparatu staje się jędrna oraz elastyczna. W sytuacji, gdy tłuszcz zostaje wstrzyknięty w piersi, to można zauważyć nieznaczne ich powiększenie oraz podniesienie. Dzięki temu, iż lipofilling to całkowicie bezpieczny zabieg, to nie trzeba w ogóle obawiać się wystąpienia reakcji alergicznych czy też innych skutków ubocznych.

Najważniejsze przeciwwskazania do zabiegu

Pomimo tego, iż lipofilling to bardzo bezpieczny zabieg poprawiający wygląd ciała, to jednak nie powinien on być przeprowadzany u osób, które zmagają się z takimi problemami natury zdrowotnej jak zakrzepica, zaburzenia krzepnięcia krwi oraz niebezpieczne dla zdrowia i życia choroby nowotworowe. Zabiegowi lipofillingu nie powinny poddawać się również kobiety będące w okresie ciąży i karmienia piersią, a także osoby cierpiące na choroby autoimmunologiczne, oraz zmagające się z chorobami nerek, wątroby oraz piersi. W każdym innym przypadku konieczna jest konsultacja z lekarzem, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *