zmarszczki

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Piękna i młoda skóra to marzenie niejednej kobiety, jednak upływający powoli czas zaczyna niestety odbijać się niekorzystnie na wyglądzie zewnętrznym. Aby w jakiś sposób poprawić zarówno wygląd, jak i stan swojej skóry coraz większa liczba kobiet zaczyna sięgać po mało inwazyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, a jednym z najpopularniejszych jest zabieg wykorzystujący osocze bogatopłytkowe. Czym jednak jest wspomniane osocze i co warto wiedzieć o wampirzym liftingu?

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to preparat, który pozyskiwany jest z krwi pacjentki, jednak najistotniejsze jest to, iż zawiera on w sobie bardzo cenne dla urody substancje, czyli komórki macierzyste pobudzające fibroblasty do produkcji kolagenu. Dosyć istotne jest również to, iż osocze bogatopłytkowe w odróżnieniu chemicznych wypełniaczy nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia każdej kobiety.

Jakie są wskazania do zabiegu osoczem bogatopłytkowym?

Zabieg przy użyciu osocza bogatopłytkowego przeznaczony jest przede wszystkim dla wszystkich tych pań, które chciałyby zmniejszyć widoczność zmarszczek mimicznych pojawiających się wraz z wiekiem na twarzy, jednak to nie jedyne wskazania do zabiegu. Wśród pozostałych wskazań można również wymienić problem z nadmiernie wypadającymi, zniszczonymi i pozbawionymi blasku włosami, regenerację skóry po różnego rodzaju zabiegach dermatologicznych, a także rewitalizację skóry dłoni, szyi oraz dekoltu. Zabieg z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego to świetna alternatywa dla botoksu, czyli sztucznej substancji, która zaaplikowana w nadmiarze może doprowadzić do pojawienia się nienaturalnego efektu.

Jak wygląda zabieg przy użyciu osocza bogatopłytkowego?

Zabieg przy użyciu osocza bogatopłytkowego tak naprawdę składa się z dwóch odrębnych etapów. Podczas pierwszego lekarz pobiera od pacjentki krew, którą następnie umieszcza w specjalnej wirówce. Dzięki procesowi wirowania dochodzi do oddzielenia się czerwonych krwinek od osocza bogatopłytkowego, które zawiera cenne dla skóry młode komórki oraz komórki macierzyste stymulujące produkcję kolagenu. Podczas drugiego etapy uzyskany preparat zostaje przy pomocy specjalnej igły zaaplikowany pod skórę, poprawiając tym samym jej wygląd. Tuż po zabiegu skóra może być nieznacznie zaczerwieniona oraz obrzęknięta, jednak w ciągu kilku godzin objawy te powinny ustąpić. Jeśli chodzi natomiast o czas samego zabiegu, to zamyka się on zazwyczaj w ciągu kilkudziesięciu minut, w zależności od obszaru poddawanego zabiegowi.

Jakich efektów po zabiegu można się spodziewać?

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po upływie około dwóch tygodni, ponieważ skóra odzyskuje swoją jędrność i elastyczność, zmarszczki zostają wygładzone natomiast jeśli chodzi o włosy, to dzięki poprawie ukrwienia skóry stają się one mocniejsze. Aby efekty zabiegu były jak najlepsze, przez kilka pierwszych dni nie należy wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych, zarówno tych sztucznych, jak i naturalnych. Efekty zabiegu osoczem bogatopłytkowym utrzymują się na skórze przez około 6 miesięcy, dlatego też, aby je utrzymać, po upływie tego czasu warto zdecydować się na ponowny zabieg.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Wśród głównych przeciwwskazań do zabiegu można wymienić w szczególności okres ciąży i karmienia piersią, choroby krwi, przyjmowanie antykoagolantów, a także zmaganie się z chorobami nowotworowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *