Depilacja laserowa- w domu, czy w salonie?

 

Depilacja z użyciem maszynki do golenia albo wosku odchodzi powoli do lamusa. Mimo, że są to metody tanie, szybkie i proste to niestety krótkotrwałe. Niechciane włoski zaczynają pojawiać się na powierzchni skóry już pierwszego dnia po domowym zabiegu. Ostatnim hitem w dziedzinie depilacji jest depilacja laserowa. Pozwala ona na usunięcie zbędnego owłosienia z każdej powierzchni skóry na naprawdę długi okres czasu. Początkowo depilacja laserowa była wykonywana tylko w salonach przez wykwalifikowanych do tego zabiegu specjalistów, obecnie można kupić depilator laserowy do domowego użytku.

Czy wiążą się z tym jakieś zagrożenia? Może jednak lepiej zastosować serię zabiegów w salonie kosmetycznym?

Dla kogo przeznaczony jest zabieg depilacji laserowej?

Standardowa depilacja maszynką może podrażniać albo kaleczyć. Używanie depilatora wiąże się bardzo często z nieprzyjemnym bólem, a włoski mogą wrastać w skórę. Dla wszystkich niecierpliwych i wygodnych powstała więc nowoczesna opcja- depilacja laserowa. Zabieg ten jest więc przeznaczony dla wszystkich, zarówno kobiet, jak i mężczyzn którzy zmagają się z nadmiernie odrastającymi włoskami po zastosowaniu tradycyjnych metod depilacji.

Depilacja laserowa w domu

Jeszcze nie tak dawno depilator laserowy był urządzeniem, które znajdowało się tylko w profesjonalnych salonach kosmetycznych i to nie we wszystkich a tylko tych wybranych. Był to więc swego rodzaju luksus na miarę XXI wieku. Zabieg depilacji laserowej z czasem zaczął cieszyć się ogromnym zainteresowaniem, co zachęciło producentów tego typu urządzeń do wypuszczenia na rynek depilatorów laserowych, dzięki którym możliwa jest tego typu depilacja w zaciszu własnego domu. W cenie zbliżonej do serii zabiegów można kupić wysokiej klasy depilator laserowy. Mając takie urządzenie można samemu zasmakować najwyżej jakości depilacji i to bez wychodzenia z domu. Na rynku znajduje się obecnie kilka, albo nawet kilkanaście naprawdę wysokiej klasy urządzeń, które zagwarantują nam usunięcie zbędnego owłosienia na długi okres czasu. Przed podjęciem decyzji o zakupie takiego depilatora koniecznie należy poczytać opinie o tych urządzeniach  w sieci albo poprosić o pomoc w zakupie jakiegoś specjalistę. Pamiętajmy, że urządzenie urządzeniu nie równe.

Depilacja laserowa w domu – przygotowanie

Zanim zaczniemy swoją przygodę z depilacją laserową w domu to koniecznie należy zapoznać się z instrukcją obsługi naszego urządzenia. Następnie należy przygotować skórę do depilacji, czyli usunąć włoski z wybranej powierzchni ciała, za pomocą najzwyklejszej maszynki do golenia. Na sam koniec naszych przygotowań koniecznie należy pamiętać o osuszeniu skóry w miejscu, które planujemy poddać depilacji. Dyszę depilatora ustawiamy w takiej pozycji, która pozwala na pełen kontakt ze skórą w miejscu poddawanemu zabiegowi.

Depilacja laserowa w salonie

W salonach kosmetycznych można skorzystać z usług kosmetyki laserowej opartej na najwyższych standardach. W salonach zawsze będą nam służyć pomocą najlepsi kosmetolodzy wykorzystujący w swojej pracy najprawdopodobniej najnowocześniejszy sprzęt do depilacji laserowej. Przed wykonaniem zabiegu klienci zawsze zapraszani są na darmowe konsultacje, w czasie których specjalista ocenia stan skóry i jej typ. Wszystko to po to żeby jak najlepiej dobrać optymalne parametry laserowej wiązki. Dodatkowo, przed wykonaniem pierwszego zabiegu przeprowadza się tzw. próbę laserową. Osoba wykonująca zabieg musi mieć pewność, że dobrana wiązka lasera będzie w pełni efektywna podczas przeprowadzanych zabiegów. Zabieg ten jest mało inwazyjny i dla większości osób prawie bezbolesny. Ci bardziej wrażliwi mogą czuć czasami delikatnie ukłucia.

Oba rodzaje depilacji, zarówno ta w salonie, jak i ta w domowym zaciszu mają swoje zalety. Niepodważalną zaletą depilacji w salonie jest wygoda. Wszystko zrobią za nas specjaliści odpowiednio do tego wykwalifikowani. W razie jakichkolwiek wątpliwości możemy poprosić również o konsultację specjalistę wykonującego zabieg.

Natomiast na korzyść depilacji w domu z całą pewnością przemawia niższa cena. Jest to tylko jednorazowy koszt związany z zakupem depilatora. Ponadto, mamy możliwość depilacji różnych części ciała używając tylko tego jednego urządzenia w domowym zaciszu, bez stresu i w dowolnym momencie. Wybór odpowiedniej metody depilacji laserowej jest kwestią indywidualną. Każdy kto na stałe chce się  pozbyć niechcianego owłosienia powinien sam, wg swoich potrzeb wybrać odpowiedni dla siebie sposób trwałej depilacji.

4 comments
  1. Zabieg depilacji laserowej jest niezwykle wygodnym zabiegiem. Pozwala raz na zawsze usunąć niechciane owłosienie. Do tej pory korzystałam z zabiegów w salonie kosmetycznym, ale chyba teraz zainwestuję we własny sprzęt żeby móc wykonywać tego typu zabiegi w domu. Może i jednorazowy wydatek jest duży, ale na pewno po czasie korzystania zwraca się.

  2. Ja za to bardzo lubię korzystać z depilacji laserowej w salonie. Może to faktycznie w perspektywie czasu trochę kosztuje ale zawsze wiem, że jestem pod opieką profesjonalisty, który odpowie na moje pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości. Ponadto, ta chwila relaksu zawsze dla siebie pozytywnie wpływa na samopoczucie. Polecam wszystkim ten zabieg! 🙂

  3. Również korzystam z zabiegów w salonie ponieważ borykam się z nadmiernym owłosieniem na plecach. Bardzo skuteczny zabieg, przynajmniej w moim przypadku. Polecam nie tylko Paniom, ale również mężczyznom. Nie ma się czego wstydzić Panowie!!

  4. Szacunek dla Pani, ja osobiście bałbym się wykonywać takie zabiegi samodzielnie. W salonie jednak pracują profesjonaliści których darzę zaufaniem. Faktycznie zabiegi te nie są najtańsze. Ale jeśli ktoś może sobie na nie pozwolić to naprawdę warto skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *