Ginekologia estetyczna- niezbędna dziedzina w dzisiejszych czasach

Ginekologia estetyczna jest dziedziną jeszcze kilka lat temu mało znaną. obecnie jednak ten dział medycyny prężnie się rozwija. Wszystko za sprawą potrzeby obecnego społeczeństwa. Społeczeństwo jest coraz bardziej świadome, ma dostęp do wiedzy i przez co wie, że istnieją różne możliwości poprawienia sobie komfortu życia. Kobiety świadome swojego ciała mają możliwość poprawy swojego wyglądu. Poprawa wyglądu miejsc intymnych nie jest już tematem tabu. W mediach można znaleźć różne informacje na temat dostępnych zabiegów. Kobiety stają się odważniejsze, chętniej więc zaczynają odwiedzać gabinety medycyny estetycznej oraz gabinety oferujące zabiegi ginekologii estetycznej. Nawet niewielka zmiana w ciele może znacznie poprawić komfort życia, jak również życie seksualne.

Istnieją różnego rodzaju wskazania do wykonywania tego rodzaju zabiegów. Mogą to być przede wszystkim wskazania medyczne oraz estetyczne. Niekiedy po porodach kobieta nie może już doświadczać przyjemności życia seksualnego z powodu zbyt luźnej pochwy. Przeszkadzać w tym mogą również blizny po nacięciu krocza. Po zszyciu ujście pochwy może być również zbyt ciasne. Częstym problemem kobiet po porodach jest wysiłkowe nietrzymanie moczu, rzadziej, choć również mogą wystąpić wypadanie narządów rodnych. Często lekarze słyszą również o problemie jakim jest nadmierna suchość pochwy. Poważniejszymi dolegliwościami które mają znaczenie już nie wyłącznie estetyczne jest wypadanie pochwy i macicy. Wówczas konieczna jest interwencja chirurgiczna.
Zabiegi ginekologii estetycznej w Bielsku można wykonać w dobrych klinikach ginekologicznych. Wskazaniem mogą być również powody estetyczne. Wygląd miejsc intymnych może być przyczyną wielu kompleksów i niepowodzeń. Kobiety wstydzą się czasami swojego wyglądu a tym samym krępują się rozebrać przed partnerem. Co prawda nie istnieją ogólnie przyjęte kanony piękna miejsc intymnych jednak poprzez obecne media kreowany jest określony wygląd tych miejsc. Zarówno kobiety jak i oglądający je mężczyźni widząc odmienny kształt narządów płciowych uznają je za odbiegające od normy a tym samym za wstydliwe. Zdarza się, różna wielkość warg sromowych, przerost mniejszych. Mogą to być również inne defekty. Przerost większych warg sromowych może powodować również dolegliwości bólowe podczas chodzenia albo uprawiania sportu. Jeśli przeszkadzają one kobiecie i czuje przez nie kompleksy wówczas można to zmienić odpowiednimi zbiegami z ginekologii estetycznej. Również kolor warg sromowych można skorygować, rozjaśnić przy pomocy lasera. Kształt oraz nawilżenie można poprawić kwasem hialuronowym.

Do najbardziej popularnych zabiegów ginekologii estetycznej należą: korekta warg sromowych, korekta nietrzymania moczu, powiększanie punktu G, obkurczanie pochwy, nawilżanie kwasem hialuronowym, wybielanie miejsc intymnych, redukowanie blizny po nacięciu krocza, lipoliza wzgórka łonowego.
Oferta zabiegów jest bogata i prawie każdy problem intymny można rozwiązać odpowiednio dobranymi przez ginekologa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *