Jak poradzić sobie z popękanymi naczynkami na twarzy?

Masz problem z pękającymi naczynkami, który nasila się latem oraz zimą? Poznaj nasze sposoby na zapobieganie pojawieniu się zmian.

Popękane naczynka na twarzy nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale mogą być objawem poważniejszej choroby. Najczęściej przyczyny należy upatrywać w podłożu genetycznym, jednak cera naczynkowa to także oznaka zaburzeń krążeniowych, nadciśnienia tętniczego, wrażliwości skóry, a nawet schorzeń układu pokarmowego. Dlatego bardzo ważne jest, aby jej nie lekceważyć. Nie da się zaprzeczyć, że wiele osób nie szukając sposobów na rozwiązanie problemu, stara się zakryć zmiany skórne, np. podkładem. Należy pamiętać o tym, że najważniejsze jest dotarcie do źródła powstania zmian, aby móc podjąć skuteczną walkę. Wyróżnić można wiele sposobów, zarówno domowych, jak i zabiegów medycyny estetycznej, które zapobiegają pojawianiu się pęknięć.

Kuracja witaminą C

Przede wszystkim należy wprowadzić do diety produkty bogate w witaminę C, np. owoce cytrusowe. To naturalne rozwiązanie, korzystne dla zdrowia. Poza tym można zdecydować się na terapię suplementami diety. Witamina C obkurcza naczynka krwionośne oraz wzmacnia ich ścianki, dzięki czemu zmniejsza się ich tendencja do pękania. Warto jest również zwiększyć aktywność fizyczną. Nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie. Dzięki niewielkiemu wysiłkowi poprawi się wydolność układu krążenia, w efekcie wzmocniona będzie kondycja oraz wygląd i struktura skóry. Nie ma lepszego eliksiru młodości, jak ruch na świeżym powietrzu.

Odpowiednie kosmetyki

Kolejną ważną częścią walki z pękającymi naczynkami jest dobranie odpowiednich kosmetyków. Najważniejsze są kremy, szczególnie te stosowane na dzień. Powinny to być preparaty:

  • do cery wrażliwej,
  • do cery naczynkowej,
  • wzbogacone o witaminę K.

Działanie tego typu kremów jest podobne do efektów stosowania kuracji suplementami diety. Warto jest jednak połączyć skuteczność obu form walki z pękającymi naczynkami. Należy jednak pamiętać o tym, aby przez określony czas przyjmować dany preparat. W przeciwnym razie kuracja nie zadziała. Natomiast wybór odpowiedniego dla danej cery kremu ma fundamentalne znaczenie dla jej kondycji.

Jak poradzić sobie z pękającymi naczynkami?

Osoba posiadająca skórę naczynkową powinna unikać:

  • gorących kąpieli oraz wielogodzinnego przebywania w saunie,
  • opalania w solarium,
  • używek,
  • ostrych sosów oraz potraw.

Zabiegi medycyny estetycznej na pękające naczynka

Zaniedbanie cery naczynkowej prowadzi do pogorszenia się kondycji skóry. Nie ma sensu czekać, aż problem sam się rozwiąże. Osoba ze skłonnością do pojawiania się zmian skórnych powinna starać się, aby stan skóry nie pogarszał się. To bardzo istotna kwestia.

Proponowane przez specjalistów zabiegi medycyny estetycznej na pękające naczynka to:

  • elektrokoagulacja: zamykanie naczynek prądem,
  • laseroterapia: zamykanie naczynek przy użyciu precyzyjnego lasera,
  • IPL: obkurczanie i usuwanie naczynek za pomocą wiązki światła. Ta metoda jest skierowana do osób o jasnej karnacji. Na skórze ciemniejszej mogą pojawić się nieestetyczne przebarwienia.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *