Jak pozbyć się wysiłkowego nietrzymania moczu?

Nietrzymanie moczu zwłaszcza u kobiet jest dużym problemem. To właśnie kobiety częściej zapadają na tą dolegliwość. Przyczyniają się do tego trudne porody czy okres menopauzy. Kobieta czuje się nieatrakcyjna wówczas kiedy ma problem z nietrzymaniem moczu. Wdraża się leczenie również w sytuacjach kiedy budowa anatomiczna jej narządów intymnych odbiega od normy, Kiedy pojawiają się zmiany zarówno w wyglądzie jak i funkcjonowaniu ciała, znacząco wpływa na spadek samooceny oraz unikanie kontaktów intymnych. Wówczas z pomocą przychodzi ginekologia estetyczna. Nowoczesne metody stosowane w ginekologii estetycznej mogą poprawić wygląd zewnętrznych narządów płciowych, a tym samym wpłynąć na funkcje seksualne kobiet.

Kobiety które czują się dobrze same ze sobą mają wysoką samoocenę i dobre samopoczucie lepiej odnajdują się w życiu codziennym. Są bardziej otwarte, śmiałe, towarzyskie, a w przypadku kiedy pojawia się moment nietrzymania moczu warto zareagować szybko. Już nawet w kilkanaście dni po porodzie pochwowym można zastosować aparat Mona Lisa czyli zabieg laserowy HIFU. Obecnie powstało wiele różnego rodzaju zabiegów których zadaniem jest przyspieszenie produkcji kolagenu oraz modelowanie błony śluzowej miejsc intymnych. Zabiegi te poprawiają jędrność oraz sprężystość. Zabieg HIFU dedykowany jest szczególnie dla kobiet które cierpią na wysiłkowe nietrzymanie moczu, jak również dla kobiet które skarżą się na nadmierną suchość oraz brak elastyczności i jędrności w miejscach intymnych, co wpływa na pogorszenie relacji intymnych z partnerem. Takie problemy mogą dotykać kobiety po porodach naturalnych jak również te starsze które są już w okresie menopauzy. Wskazaniami do wykonania zabiegu HIFU są również suchość, swędzenie, ból oraz podrażnienia podczas stosunku płciowego.

Leczenie nietrzymania moczu w Katowicach wykonać można w klinikach medycyny estetycznej. Warto tam zapytać o zabieg HIFU. Szczególną zaletą tego zabiegu jest to, że jest on całkowicie bezbolesny i bezpieczny oraz nieinwazyjny. Ponadto po jego wykonaniu jest krótki czas rekonwalescencji, pH pochwy zostaje przywrócone, jest ona lepiej nawilżona. Ponadto miejsce intymne są odmłodzone i zregenerowane. Warto zainteresować się zabiegiem HIFU w przypadku kiedy dolegliwości miejsc intymnych uprzykrzają życie codzienne.

Na czym polega ten zabieg?

Jest to urządzenie, które wykorzystuje skupione związki ultradźwiękowe emitowane przez specjalną głowicę docierają one do tkanki docelowej powodując indukowanie zmian w tkance. Po wykonanym zabiegu tkanka zostaję odbudowana i ta odbudowa trwa od kilku do kilkudziesięciu dni po wykonanym zabiegu. Zabieg ten jest wskazaniem w poporodowej rehabilitacji tkanek pochwy oraz wysiłkowym nietrzymaniu moczu, a także w utracie jędrności tkanek pochwy w czasie menopauzy. Zabieg jest wykonywany ambulatoryjnie i nie wymaga znieczulenia. Trwa od około 30-40 minut. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są miesiączka, ciąża, aktywna choroba nowotworowa, jak również aktywna infekcja pochwy. Jeśli chodzi o ceny to są one zróżnicowane w zależności od miejsca wykonania zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *