Jakim urządzeniem wykonuje się zabiegi depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest tak naprawdę jedynym sposobem, aby na stałe pozbyć się niechcianego owłosienia. Metoda ta jest skuteczna, ale pod warunkiem, że wykonywana jest przez odpowiedniego specjalistę i w profesjonalnym gabinecie. Bardzo ważne jest to żeby osoba wykonująca tego rodzaju zabiegi miała doświadczenie w pracy z laserem.

Urządzenie Lightsheer Diode Laser System-                  najnowocześniejszy laser diodowy na rynku

Laser ten jest jednym z najczęściej używanych urządzeń przez gabinety kosmetyczne do wykonywania zabiegów trwałej depilacji. Zabiegi z użyciem tego rodzaju lasera są całkowicie bezpieczne, bezinwazyjne, nie powodują żadnych uszkodzeń skóry, a efekty zabiegu mogą utrzymywać się przez długie lata. W urządzeniu tym zastosowano zespół diod o najwyższej osiągalnej mocy. To właśnie ten szczegół pozwala na trwałe usunięcie włosów. Ponadto, na skuteczność zabiegu wpływa również duża moc lasera i odpowiednio długi, dostosowany do każdego indywidualnie czas trwania emitowanego impulsu.

Laser ten wyposażony jest również w specjalny system chłodzenia końcówką ChillTip. Pozwala ona na aktywne chłodzenie podczas zabiegu, dzięki czemu można usunąć zdecydowanie większa ilość włosów podczas jednokrotnego przyłożenia głowicy do skóry. Dodatkowo system ten gwarantuje zmniejszenie odczucia dyskomfortu podczas zabiegu i sprawia, że zabieg jest bezbolesny.

Bardzo ważną informacją dla wszystkich korzystających z zabiegów z użyciem tego rodzaju lasera powinno być to, że posiada on certyfikat bezpieczeństwa, certyfikat jakości U.S.FDA i certyfikaty respektowane przez wszystkie kraje Unii Europejskiej.

Przed zabiegiem

Przed pierwszym zabiegiem zawsze przeprowadzana jest swego rodzaju konsultacja specjalistą, tj. dokładny wywiad, ocena typu skóry i rodzaju włosów, omówienie wszelkich przeciwwskazań do wykonania zabiegu, sprecyzowanie oczekiwań Klienta oraz wykonanie próby laserowej przed przystąpieniem do właściwego zabiegu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu trwałej depilacji mogą być: ciąża i okres karmienia piersią, włosy w kolorze blond, siwe, rude, bielactwo oraz łuszczyca. Ponadto, fotodermatoza oraz choroby pęcherzowe skóry, aktywne infekcje skóry, skłonność do bliznowców i przebarwień. Zabiegów tego rodzaju nie wykonuje się również u osób ze świeżą opalenizną i stosujących samoopalacze. Decydując się na zabieg nie wolno zażywać retinoidów, leków światłouczulających i pić ziół takich jak dziurawiec i nagietek. Zabiegi są bezwzględnie zabronione u osób mających problemy z sercem i u chorych ze wszczepionym rozrusznikiem serca.

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej

Przygotowując się do zabiegu depilacji laserowej, już miesiąc wcześniej należy zaprzestać usuwania włosów razem z cebulkami, czyli krótko mówiąc zrezygnować z depilacji woskiem, depilatorem mechanicznym oraz usuwania włosów pęsetą. Do czasu zabiegu depilacji laserowej obszar, który poddawany będzie zabiegowi golimy maszynką do golenia.

Około 10–14 dni przed zabiegiem depilacji laserowej należy zaprzestać wykonywania peelingu w obszarze, który będzie poddawany zabiegowi. Dodatkowo specjaliści zalecają nawilżanie skóry poddawanej zabiegowi, za pomocą balsamów i kremów do ciała.

Wszystkich zainteresowanych wykonaniem zabiegów trwałej depilacji laserowej zapraszamy na stronę gabinetu kosmetycznego Beauty Tower w Krakowie, który jest miejscem świadczącym usługi na najwyższym poziomi.

 W perspektywie czasu depilowanie laserem zaoszczędza wiele czasu, bólu oraz pieniędzy. Depilacja tego rodzaju jest bezapelacyjnie najlepszym sposobem usuwania niechcianego owłosienia dla osób ceniących sobie zadbany wygląd o każdej porze dnia oraz wygodę, ponadto gwarantuje również komfort starannej depilacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *