Kiedy warto jest zdecydować się na przeszczep tłuszczu?

Zabieg, dzięki któremu nie tylko pozbędziesz się nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale także poprawisz wygląd wybranych miejsc (np. pośladków)? Wszystko dzięki przeszczepowi tłuszczu, określanemu też jako lipofilling albo lipolifting. Wyróżnić można wiele wskazań do zastosowania tego zabiegu. Jeśli pragniesz poprawić swój wygląd, chcesz, aby niektóre strefy ciała zostały wyszczuplone, a inne wyeksponowane to idealna propozycja dla Ciebie. Poniżej przedstawimy garść podstawowych i ważnych informacji na temat przeszczepu tłuszczu.

Dwuelementowy zabieg – lipolifting

Przeszczep tłuszczu to zabieg, na który składają się dwa etapy. Najpierw wykonana zostanie liposukcja, czyli odessanie nadmiaru tłuszczu z wybranych stref. Nie da się zaprzeczyć, że w pewnych miejscach tkanka tłuszczowa odkłada się w nadmiarze, natomiast niektóre strefy wręcz wymagają, aby zostały powiększone, stając się tym samym bardziej atrakcyjnymi. Czyż nie byłoby idealnym rozwiązaniem pozbycie się nadmiaru tłuszczu z brzucha i jednoczesne powiększenie piersi? Takie możliwości daje omawiany zabieg. Drugi etap zabiegu polega na wszczepieniu odessanego tłuszczu w wybrane miejsce, np. pośladki. Dzięki tak kompleksowemu działaniu pacjentka uzyskuje podwójny rezultat i ma podwójny powód do radości.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu

Przeszczep tłuszczu to nieinwazyjny zabieg, który nie ma wielu przeciwwskazań. Obecnie można zauważyć pewną tendencję wśród mężczyzn, którzy coraz częściej decydują się wykonanie różnych zabiegów medycyny estetycznej – dużą popularnością cieszy się również lipolifting.

Wśród przeciwwskazań należy wyróżnić ciąże i karmienie piersią, niektóre przewlekłe choroby, zbyt niska waga, przewlekłe infekcje oraz stany zapalne, wiek powyżej 45 roku życia.

Jeśli w Twoim przypadku występują jakieś przeciwskazania lub masz wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, który wyjaśni, kiedy należy zrezygnować z przeprowadzenia zabiegu lub odłożyć na później.

Efekty lipoliftingu

Po pierwsze smukła sylwetka oraz poprawa wybranej strefy, np. brzucha, twarzy, zminimalizowanie blizn pourazowych i pooperacyjnych. Po drugie powiększenie i ujędrnienie wybranej partii ciała – piersi, pośladków, łydek. Mówiąc jednym zdaniem – znaczna i wyraźna poprawa wyglądu. Należy jednak pamiętać o tym, że zabieg powinno się wykonywać jedynie w profesjonalnych klinikach, gdzie specjalista będzie czuwał nad efektem końcowym. Najlepszym przykładem takiego ośrodka w Krakowie jest Klinika Medycyny i Ginekologii Estetycznej Bona Dea, w której przeszczep tłuszczu wykonuje profesjonalista, z wykorzystaniem najnowocześniejszych metod i technik.

Bardzo ważne jest, aby mieć na względzie, że nie wolno jest traktować lipoliftingu jako alternatywy dla pięknego wyglądu bez ćwiczeń i stosowania odpowiedniej diety. To tak nie działa. Przede wszystkim należy zadbać o zdrowy styl życia. Natomiast zabieg przynosi skuteczne i widoczne efekty, ale powinien stanowić dopełnienie innych, stosowanych metod. Niestety bez własnej pracy nad sylwetką nie da się osiągnąć trwałych efektów. W tym miejscu należy dodać, że w celu uzyskanie lepszych rezultatów lipoliftingu należy powtórzyć zabieg. Jednorazowo niemożliwe jest odessanie i wszczepienie zbyt dużej ilości tłuszczu, ponieważ powstałoby ryzyko wystąpienia skutków niepożądanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *