Depilacja laerowa

Na czym polega depilacja laserowa?

Usuwanie włosków przy pomocy maszynki do golenia lub wosku jest niezwykle proste i szybkie, jednak już po kilku godzinach lub dniach zaczynają one znowu pojawiać się na powierzchni skóry. Czy istnieje zatem jakaś metoda depilacji, dzięki której można raz na zawsze pozbyć się niechcianych włosków? Oczywiście, że tak! Każda kobieta, która chciałaby usunąć włosy na długi czas, powinna zdecydować się na depilację laserową. Czym jednak jest depilacja laserowa i jak wygląda taki zabieg?

Jakie są wskazania do zabiegu depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to zabieg, który polecany jest do przeprowadzenia wszystkim tym kobietom, które zmagają się z problemem wrastających włosków po depilacji woskiem lub depilatorem, gdyż dzięki niemu można nie tylko usunąć włosy, ale również wyleczyć skórę. Tak naprawdę każda kobieta może zdecydować się na zabieg depilacji laserowej, ponieważ usuwanie włosków co kilka godzin lub dni jest dosyć uciążliwe a dzięki fotoepilacji można raz na zawsze pozbyć się niechcianych kosmyków.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej przynosi bardzo dobre efekty, jednak niestety nie każda kobieta może zdecydować się na jego przeprowadzenie. Głównym przeciwwskazaniem jest zbyt ciemna skóra oraz jasne włoski, które wykluczają przeprowadzenie zabiegu. Wśród innych przeciwwskazań można również wymienić przyjmowanie światłouczulających leków oraz ziół, okres ciąży, różnego rodzaju infekcje w miejscu poddawanym zabiegowi, choroby nowotworowe, a także przyjmowanie beta-karotenu oraz retinoidów.

Przygotowanie do zabiegu

Depilacja laserowa to zabieg, do którego należy w odpowiedni sposób się przygotować, aby jego efekty były jak najlepsze. Na kilka miesięcy przed planowanym zabiegiem należy zrezygnować z przyjmowania retinoidów, a także z usuwania włosów przy pomocy wosku lub depilatora. Z kolei na kilka tygodni przed depilacją konieczne jest całkowite odstawienie światłouczulających leków oraz ziół, nie jest również wskazane opalanie się oraz stosowanie samoopalaczy i kremów brązujących. Tuż przed zabiegiem, najlepiej dzień wcześniej, należy usunąć wszystkie włoski przy pomocy maszynki do golenia, ponieważ dzięki temu podczas zabiegu nie dojdzie do poparzenia skóry.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Przed przystąpieniem do zabiegu w pierwszej kolejności kosmetolog przeprowadza krótki wywiad oraz próbę laserową, aby sprawdzić, w jaki sposób skóra będzie reagować na działanie lasera. Jeśli wszystko będzie dobrze, to dochodzi do właściwego zabiegu. Kosmetolog, przesuwając po skórze specjalną głowicę wyposażoną w laser, doprowadza do całkowitego zniszczenia włosa, ponieważ jego światło zostaje pochłonięte przez znajdującą się w mieszku włosowym melaninę. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są już po jednej wizycie, jednak z uwagi na fakt, iż światło lasera oddziałuje wyłącznie na włosy będące w fazie wzrostu, to konieczne jest przeprowadzenie serii co najmniej kilku zabiegów w równych odstępach czasowych. Gdy wszystkie włoski zostaną już usunięte, raz na rok warto wybrać się na zabieg przypominający, ponieważ istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że pojedyncze włoski znów pojawią się na skórze. Jeśli chodzi natomiast o koszt takiego zabiegu, to jest on uzależniony głównie od partii ciała, która poddawana jest zabiegowi, jednak mieści się w granicach od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *