Nowoczesna stomatologia- IMPLANTY

Implantologia w ostatnim czasie rozwija się bardzo szybko na różne sposoby. Rozwijają się zarówno techniki rekonstrukcji tkanek miękkich i kości, które pozwalają na leczenie bardzo trudnych i ciężkich przypadków oraz metody, które sprawiają, że zabiegi z zakresu implantologii są coraz delikatniejsze, mniej bolesne, mało inwazyjne i przede wszystkim coraz lepiej  tolerowane przez pacjentów.

Przebieg zabiegu

U doświadczonych w implantologii specjalistów czas niezbędny do wszczepienia implantu zazwyczaj wynosi 15 -20 minut. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i co ciekawe, jest mniej inwazyjny niż usunięcia zęba.

Czym właściwie są implanty?

Po pierwsze implanty stanowią świetną alternatywę dla utraconego własnego uzębienia.

Implanty są kilkunastomilimetrowym tytanowym, lub cyrkonowym wkrętem niezwykle trwałym i bardzo podobnym do naturalnego uzębienia. Wybór materiałów z których wykonywane są implanty nie jest przypadkowy. Materiały te są bowiem bardzo dobrze tolerowane przez nasz organizm, co jest bardzo ważne. Organizm traktuje je poniekąd jak własną tkankę. Implanty są tylko protezą korzenia zęba i dopiero po wkręceniu do środka implantu łącznika i osadzeniu korony stanowią one ząb. Mogą być zarówno stosowane w przypadku braku pojedynczego zęba, jak również w przypadku braku kilku lub nawet przy całkowitej utracie uzębienia. Implanty bardzo łatwo ulegają zespoleniu z kością szczęki i żuchwy.

Skuteczność leczenia

Najlepsze są implanty klasy premium, które zapewniają 99% powodzenia chirurgicznego etapu leczenia. Bardzo ważne dla pacjentów jest również to, że w przypadku nie zintegrowania się implantu z kością, producent pokrywa koszty drugiego zabiegu.

Zalety implantów

-najbardziej zaawansowana forma leczenia stomatologicznego

-pomagają przywrócić estetykę twarzy i funkcję żucia

-pomagają odzyskać własny, naturalny uśmiech, dodatkowo poprawiają komfort życia, poprzez eliminację ruchomości protez, które to wsparte są właśnie na implantach

-zastępują korzeń brakującego zęba, a uzupełniona w ten sposób kość jest podarciem dla warg i policzków

-dzięki implantom można uniknąć szlifowania twardych tkanek zębów, szlifowanie nie jest najlepszym zabiegiem ponieważ powoduje nieodwracalne uszkodzenie tkanek zębów

Implant i co dalej?

W zależności od przypadku możemy albo wykonać na implancie koronę od razu, albo w przypadku małej stabilizacji pierwotnej, poczekać aż implant zrośnie się z kością i dopiero wtedy go obciążyć
Jeśli opisywana sytuacja dotyczy odcinka przedniego, czyli tych bardziej widocznych zębów to można wykonać tymczasowe uzupełnienie protetyczne, żeby zwiększyć komfort pacjenta, umożliwiając mu bezstresowe uśmiechanie się i mówienie.

Dla wszystkich chcących dowiedzieć się więcej o implantologii mnóstwa ciekawych i przydatnych informacji zapraszamy na stronę kliniki stomatologicznej Ziętek Clinic z Krakowa która specjalizuje się w implantach i implantologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *