zabieg medycyny estetycznej

Popularne zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna oferuje obecnie szereg różnego rodzaju zabiegów, dzięki którym każda kobieta może poprawić nie tylko wygląd swojej twarzy, ale również ciała. Jeszcze do niedawna takie zabiegi nie należały niestety do najtańszych, jednak dzięki dosyć dużemu zainteresowaniu stają się one bardziej dostępne dla niemal każdej kobiety. Które jednak zabiegi z zakresu medycyny estetycznej cieszą się największą popularnością?

Botoks

Zmarszczki to problem niejednej kobiety po 35 roku życia, jednak walka z nimi nie należy niestety do najłatwiejszych. Substancje aktywne znajdujące się w kremach wykazują bardzo małą skuteczność, dlatego też, aby w widoczny sposób zmniejszyć widoczność zmarszczek, warto zdecydować się na zabieg przy użyciu toksyny botulinowej. Botoks pomaga zablokować impulsy nerwowe, które prowadząc do skurczów mięśni, odpowiadają za tworzenie się zmarszczek. Wypełnianie zmarszczek botoksem jest w zasadzie bezbolesne, a prawidłowo przeprowadzony zabieg nie powinien dawać żadnych skutków ubocznych.

Lipoliza iniekcyjna

Kolejnym cieszącym się dosyć dużą popularnością zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej jest lipoliza iniekcyjna, która polega na rozpuszczeniu nadmiaru tłuszczu na określonych partiach ciała takich jak np. uda, pośladki, brzuch przy pomocy specjalnych substancji o określonym stężeniu. Komórki tłuszczowe, które uległy rozpuszczeniu zostają następnie w naturalny sposób wydalone z organizmu przy pomocy nerek oraz wątroby.

Osocze bogatopłytkowe

Prawdziwym hitem medycyny estetycznej w ostatnim czasie były zabiegi wykorzystujące osocze bogatopłytkowe pozyskiwane z krwi pacjentki. Jak jednak wygląda taki zabieg i jakich efektów można się spodziewać? Przy pomocy specjalnej igły lekarz wykonuje delikatne nakłucia na skórze, dzięki czemu pozyskane osocze zostaje wprowadzone w głąb skóry, powodując tym samym jej regenerację. Zabieg przy wykorzystaniu osocza wpływa bardzo korzystnie zarówno na wygląd, jak i na stan skóry, ponieważ odzyskuje ona swój dawny blask, jędrność oraz elastyczność, jednak najważniejsze jest to, iż niewielkie zmarszczki zostają wygładzone.

Lipofilling

Ograniczona aktywność fizyczna oraz nieodpowiednia dieta przyczyniają się do rozwoju tkanki tłuszczowej, dlatego też, aby się jej pozbyć, warto poddać się zabiegowi lipofillingu. Czym jednak jest ten zabieg z zakresu medycyny estetycznej? Przy pomocy lipofillingu możliwe jest nie tylko powiększanie biustu, ale również pośladków, jednak ten ma także na celu wyszczuplenie bioder. Lipofilling to zabieg, który polega na wypełnieniu własną tkanką tłuszczową określonych partii ciała. Podczas zabiegu z ud lub brzucha pacjentki pobierana jest tkanka tłuszczowa, która następnie musi zostać odwirowana, a uzyskany materiał zostaje wszczepiony w określone partie ciała. Lipofilling to świetna alternatywa dla sztucznych implantów, ponieważ zabieg nie jest obciążony ryzykiem, a efekty są w pełni naturalne. Warto jednak wiedzieć o tym, iż z czasem tłuszcz z czasem może zacząć się stopniowo wchłaniać, dlatego też warto wtedy zdecydować się na ponowne przeprowadzenie zabiegu. Jak zostało wcześniej wspomniane, zabieg jest w pełni bezpieczny, dlatego też nie należy obawiać się pojawienia skutków ubocznych, a także ewentualnych powikłań.

Depilacja laserowa

Ostatnim bardzo popularnym zabiegiem oferowanym przez medycynę estetyczną jest depilacja laserowa, dzięki której raz na zawsze można pozbyć się znienawidzonych włosków. Podczas zabiegu wiązka lasera pomaga zniszczyć cebulkę włosa razem z jej korzeniem, dzięki czemu włosy w danym miejscu przestają rosnąć. Warto jednak wiedzieć o tym, iż światło lasera oddziałuje jedynie na włosy, które są w fazie wzrostu, dlatego też, aby pozbyć się całkowicie owłosienia, należy zdecydować się na serię co najmniej 6-7 zabiegów w równych odstępach czasowych. Dzięki depilacji laserowej można bez problemu usunąć włosy z takich partii ciała jak pachy, nogi, ręce, brzuch, stopy, bikini oraz plecy, jednak zabieg ten stosowany jest również na twarzy.

1 komentarz/y
  1. Kiedyś tego typu zabiegi nie były aż tak bardzo dostępne a jeśli już to ich cena odstraszała. Teraz natomiast nie ma już tego problemu – gabinetów oferujących zabiegi medycyny estetycznej jest coraz więcej a i ceny są już dość przystępne. Ja dotychczas korzystałam z depilacji laserowej i naprawdę polecam. Teraz zastanawiam się na botoksem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *