Modelowanie sylwetki

Zabiegi modelujące sylwetkę

Szczupłe uda pozbawione cellulitu, jędrne pośladki oraz gładki brzuch to marzenie niejednej kobiety, jednak nieodpowiednie dieta oraz brak aktywności fizycznej nie pomogą niestety w uzyskaniu takiego efektu. Warto również wiedzieć o tym, iż czasem to troszkę za mało, dlatego też dosyć dużą popularnością w ostatnim czasie zaczęły cieszyć się zabiegi modelujące sylwetkę. Modelowanie sylwetki to jednak nie odchudzanie, dlatego też nie należy zapominać o zmianie swojego codziennego trybu życia. Z jakich jednak zabiegów modelujących sylwetkę warto skorzystać, aby zobaczyć zadowalające efekty?

Lipoliza igłowa

Lipoliza igłowa nazywana również lipolizą chemiczną to mało inwazyjny zabieg, który polega na ostrzykiwaniu określonych partii ciała substancją aktywną otrzymywaną z nasion soi. Zabieg ten sprawdza się dosyć dobrze nie tylko podczas modelowania sylwetki, ale również podczas poprawiania kształtu twarzy. Podczas zabiegu lekarz w pierwszej kolejności musi zaznaczyć miejsca, które będą poddawane zabiegowi, a następnie przy pomocy specjalnej igły wprowadza on pod skórę preparat, który na komórki tłuszczowe działa niemal jak rozpuszczalnik.

Lipoliza laserowa

Kolejnym zabiegiem modelującym sylwetkę jest lipoliza laserowa, dzięki której można usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej. Jak jednak wygląda taki zabieg? Lekarz przeprowadzający lipolizę laserową w pierwszej kolejności wykonuje w danym miejscu minimalne nacięcie, a następnie wprowadza pod skórę specjalną kaniulę ze światłem lasera, które pomaga rozbić znienawidzoną tkankę tłuszczową. Najlepsze efekty zabiegu widoczne są wtedy, gdy tkanka tłuszczowa nie jest grubsza niż 5 cm a żeby je utrzymać, należy całkowicie zmienić swój sposób odżywiana się, gdyż w innym przypadku tłuszcz będzie odkładać się na innych partiach ciała. Po zabiegu przez około 2 tygodnie należy nosić specjalne, elastyczne ubranie, które wspomoże prawidłowe modelowanie sylwetki.

Ultradźwięki

Modelowanie sylwetki poprzez ultradźwięki to kolejny zabieg, który pomaga wyeliminować tkankę tłuszczową z określonych partii ciała. Zabieg przy użyciu ultradźwięków składa się tak naprawdę z dwóch części. Pierwsza z nich polega na rozbiciu komórek tłuszczowych zlokalizowanych na udach, pośladkach lub brzuchu poprzez przykładanie do ciała specjalnej głowicy, za której sprawą w głąb organizmu przesyłana jest wiązka ultradźwięków o wysokiej intensywności. Drugim etapem zabiegu jest drenaż limfatyczny, dzięki któremu rozbite komórki tłuszczowe zostają wydalone z organizmu.

Kriolipoliza

Kolejnym dosyć popularnym zabiegiem modelującym sylwetkę jest kriolipoliza, która pomaga zredukować tkankę tłuszczową przy pomocy niskiej temperatury. Zabieg ten polecany jest do przeprowadzenia w szczególności tym wszystkim osobom, które chciałyby usunąć tkankę tłuszczową z najbardziej problematycznych miejsca takich jak np. boczki lub brzuch. Podczas trwania zabiegu specjalne urządzenie zasysa tkankę tłuszczową, a następnie przytrzymuje ją pomiędzy dwoma chłodzącymi panelami. Niska temperatura, która może nawet wynosić kilka stopni poniżej zera, doprowadza do śmierci komórek tłuszczowych, które po rozpadzie zostają wydalone na zewnątrz organizmu. Oczywiście na pierwsze efekty należy poczekać około 3 tygodni, natomiast pełny efekt zabiegu widoczny jest dopiero po ok. 6 tygodniach.

Fale radiowe

Ostatnim cieszącym się dosyć dużą popularnością zabiegiem pomagającym wymodelować sylwetkę są fale radiowe, które najlepiej sprawdzają się podczas walki ze skórką pomarańczową, czyli znienawidzonym przez kobiety cellulitem. Przy pomocy fal radiowych można w skuteczny sposób doprowadzić do redukcji tkanki tłuszczowej, zmniejszając tym samym obwód ciała. Fale radiowe najczęściej stosowane są na takie obszary ciała jak biodra, uda oraz pośladki a poprzez stymulację produkcji kolagenu skóra odzyskuje swoją jędrność i elastyczność, natomiast cellulit staje się mniej widoczny, a w niektórych przypadkach możliwe jest nawet całkowite jego usunięcie (trzeba wykonać serię kilku zabiegów).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *