Zatrzymaj upływ czasu- pomóż sobie botoksem

Zabiegi których zadaniem jest wygładzenie bądź zlikwidowanie zmarszczek nieustannie cieszą się największą popularnością w gabinetach kosmetycznych oraz gabinetach medycyny estetycznej. Walka z upływającym czasem oraz walka ze zmarszczkami przynosi coraz lepsze rezultaty. 

 

Medycyna rozwija się nieustannie oferując coraz to nowe substancje, produkty oraz zabiegi pozwalające zachować na dłuższy czas gładką skórę bez zmarszczek. Również zmarszczki już istniejące w skuteczny sposób można zlikwidować.

 

Czy botox jest bezpieczny?

Botox jest to substancja której używa się aby zablokować nadmierną aktywność mięśni. Jest to niezwykle skuteczna niechirurgiczna metoda wygładzania zmarszczek. W prawidłowy sposób używana nie powoduje skutków ubocznych a więc jest substancją bezpieczną.

 

Gdzie można zrobić zabiegi z wykorzystaniem botoxu?

Można wykonać botoks w Rzeszowie w klinice medycyny estetycznej. Takie gabinety znajdują się również w innych dużych miastach w Polsce jak również za granicą. 

W jaki sposób działa botoks?

 

Botoks czyli toksyna botulinowa blokuje w sposób chemiczny połączenia pomiędzy nerwami. Zatrzymuje ona impuls nerwowy w ten sposób, by nie mógł dotrzeć do mięśnia a tym samym nie wywoływał jego kurczenia.  Botoks działa w tych miejscach gdzie został podany.  Pozostałe miejsca pozostają oraz funkcjonują bez zmian.  Efekt uzyskany przy pomocy zastrzyków z botoksu jest trwały lecz utrzymuje się około od 4 do 6 miesięcy. 

Gdzie najczęściej używa się toksyny botulinowej? 

Substancja ta używana jest najczęściej na zmarszczki wokół oczu czyli tak zwane -kurze łapki. Ponadto stosowana jest na 

-zmarszczki poprzeczne na czole,

– zmarszczki wokół ust, 

-zmarszczki poprzeczne na brodzie, 

-zmarszczki na szyi 

-jak również zmarszczki pomiędzy brwiami. 

Wygładzenie zmarszczek sprawia że twarz wygląda młodziej oraz nabiera łagodniejszego wyrazu.

 Ile czasu trwa zabieg podania zastrzyków z botoksem? W zależności od tego w ile miejsc podawana jest substancja zabieg trwa od około 10 do 15 minut. Przed zabiegiem możliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego na życzenie pacjenta, lecz standardowo taki zabieg wykonywany jest bez znieczulenia.

 

 W jaki sposób podawany jest botoks? zastrzyki botoksu podawane są przy pomocy jednorazowej strzykawki zakończonej bardzo cienką igłą preparat rozpuszczony jest w roztworze soli a następnie wstrzykiwany w kilka miejsc na twarzy. Ból związany z iniekcją jest niewielki, lecz jeśli pacjent ma dużą wrażliwość na ból można zastosować znieczulenie kremem znieczulającym na około godzinę przed zabiegiem. 

 

Efekty zabiegu widoczne są po kilku dniach skóra wówczas staje się bardziej elastyczna a zmarszczki powoli się wygładzają. Efekt ten następuje stopniowo i po około dwóch tygodniach jest najbardziej optymalny wówczas skóra wygląda najlepiej.  Czas utrzymywania się toksyny botulinowej w organizmie człowieka zależny jest od indywidualnych cech każdego pacjenta. Najczęściej jest to czas do 6 miesięcy przez ten okres skóra oraz mięśnie odpoczywają.Istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu o których z pewnością pacjent zostanie poinformowany na pierwszej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej. Po zabiegu mogą pojawić się również pewne działania niepożądane o których mówił w pacjent powinien wiedzieć nie są one częste lecz mogą się pojawiać. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *