celulit

Co to jest kriolipoliza?

Cellulit to prawdziwa zmora niejednej kobiety, jednak oprócz aktywności fizycznej oraz odpowiedniej diety warto również poddać się określonym zabiegom zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Jednym z ciekawszych zabiegów jest kriolipoliza, która w skuteczny sposób wypiera stopniowo bardzo inwazyjną liposukcję. Czym jednak jest kriolipoliza i co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Czym jest kriolipoliza?

Kriolipoliza to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który polega na zamrożeniu tłuszczu, a następnie jego wydaleniu na zewnątrz organizmu przy pomocy nerek oraz wątroby. Dzięki temu zabiegowi można w bardzo skuteczny sposób nie tylko pozbyć się skórki pomarańczowej, czyli cellulitu, ale również odchudzić ciało. Przy pomocy kriolipolizy można zmniejszyć objętość swojej tkanki tłuszczowej o nawet 40%, a efekty zabiegu widoczne są najczęściej po około 4 miesiącach i utrzymują się przez pół roku (licząc od tego czasu).

Na czym polega zabieg kriolipolizy?

Komórki tłuszczowe znajdujące się pod skórą niejednej kobiety nie są odporne na działanie niskiej temperatury, dlatego też dzięki kriolipolizie można z nimi w bardzo skuteczny sposób walczyć. Podczas zabiegu kriolipolizy przy pomocy specjalnego urządzenia dochodzi do zamrożenia komórek tłuszczowych w pojedynczych seriach. Specjalne urządzenie wyposażone jest w aplikator, który przykłada się do określonej partii ciała i zasysa następnie do komory, która zawiera chłodzące płytki. Z komórek tłuszczowych pobierane jest następnie całe ciepło, dlatego też dochodzi do ich obumierania. W następnym kroku zamrożone komórki zostają wydalone z organizmu w klasycznym procesie metabolicznym. Kriolipoliza jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia, ponieważ zamrożeniu ulegają wyłącznie komórki tłuszczowe, a nie naczynia krwionośne umiejscowione nieopodal nich. Aby efekty zabiegu były jak najlepsze najlepiej poddać się serii co najmniej kilku zabiegów, jednak jeśli chodzi o ich ilość, to jest ona uzależniona głównie od powierzchni ciała poddawanej zabiegowi.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg kriolipolizy?

Kriolipoliza to zabieg, który polecany jest do przeprowadzenia wszystkim tym osobom, które walczą z nadmiarem tkanki tłuszczowej na określonych partiach ciała takich jak uda, pośladki oraz brzuch. Niezwykle ważne jest również to, iż kriolipoliza w skuteczny sposób walczy z cellulitem, dlatego też panie, które od dłuższego czasu z nim walczą, powinny poddać się zabiegowi zamrażania komórek tłuszczowych. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są zazwyczaj po kilku miesiącach, jednak uzależnione jest to głównie od pracy wątroby, czyli organu, który odpowiada za wydalenie z organizmu obumarłych komórek tłuszczowych. Z tego też względu u niektórych osób efekty widoczne są dosyć szybko, podczas gdy inne osoby muszą na nie poczekać nieco dłużej.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu kriolipolizy?

Pomimo tego, iż kriolipoliza pomaga w skuteczny sposób pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej na problematycznych partiach ciała, to jednak zabieg ten nie może niestety zostać przeprowadzony każdej osoby. Wśród głównych przeciwwskazań do kriolipolizy można wymienić w szczególności okres ciąży i karmienia piersią, zbyt młody wiek, poważne problemy z wątrobą, zbyt niskie ciśnienie krwi, zmaganie się z cukrzycą oraz chorobą Raynauda. Z zabiegu nie mogą również skorzystać osoby, które mają wszczepiony rozrusznik serca lub inne tego typu urządzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *