kwas hialuronowy

Co to jest kwas hialuronowy?

Piękna i młodo wyglądająca skóra to marzenie niejednej kobiety, jednak wraz z upływem czasu skóra zaczyna się starzeć, przez co traci ona swoją jędrność i elastyczność. Aby poprawić wygląd swojej skóry, należy w odpowiedni sposób zadbać o jej nawilżenie, a najlepiej w tym przypadku sprawdzi się kwas hialuronowy, który wykazuje bardzo silne właściwości nawilżające. Czym jednak jest kwas hialuronowy i jak wygląda zabieg polegający na wstrzyknięciu tej substancji w skórę?

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy nazywany przez niejedną kobietę eliksirem młodości to substancja, która występuje w organizmie każdej osoby w naturalnej postaci, jednak z czasem jej ilość ulega drastycznemu spadkowi. Głównym zadaniem tej substancji jest wiązanie wody, dzięki czemu skóra jest w odpowiedni sposób nawilżona, a zmarszczki są mniej widoczne. Niestety wraz z wiekiem kwas hialuronowy ulega stopniowemu rozpadowi, dlatego też, aby skóra przez długi czas wyglądała młodo i atrakcyjnie niezwykle ważne jest to, aby regularnie uzupełniać niedobór tej substancji w skórze.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Zabieg polegający na wstrzyknięciu w skórę kwasu hialuronowego polecany jest do przeprowadzenia wszystkim tym paniom, które chciałyby opóźnić nieco w czasie proces starzenia się skóry. Przy pomocy tej substancji można w prosty sposób wypełnić zmarszczki widoczne na twarzy, powiększyć i wymodelować usta, zrewitalizować skórę, a także wymodelować kontury twarzy.

Jak wygląda zabieg przy użyciu kwasu hialuronowego?

Przed przystąpieniem do zabiegu wstrzyknięcia kwasu hialuronowego lekarz zazwyczaj stosuje znieczulenie miejscowe w postaci specjalnego kremu, o ile oczywiście pacjentka wyrazi na to swoją chęć. W następnym kroku przy pomocy kaniuli specjalista wstrzykuje w skórę kwas hialuronowy, a w trakcie trwania tego zabiegu pacjentka może czuć niewielkie rozpychanie skóry. Z uwagi na fakt, iż żel hialuronowy po aplikacji zaczyna pęcznieć, to w widoczny sposób wypełnia on ubytki znajdujące się na twarzy takie jak np. zmarszczki. Gdy preparat zostanie już wstrzyknięty, lekarz w kolejnym kroku modeluje twarz, ugniatając skórę oraz znajdujący się pod nią żel.

Jakie są efekty zabiegu?

Wiele kobiet rozważają możliwość wstrzyknięcia sobie w skórę kwasu hialuronowego, zastanawia się nad ty, jak długo efekty będą widoczne na twarzy. W przypadku większość kobiet kwas hialuronowy utrzymuje się w skórze od około 6 do nawet 12 miesięcy, co jest oczywiście dosyć dobrym wynikiem (wszystko uzależnione jest głównie od sposobu pielęgnacji skóry, stosowania ewentualnych używek, a także eksponowania skóry na działanie promieni słonecznych). Tuż po aplikacji kwasu hialuronowego skóra może być nieznacznie obrzęknięta, jednak w ciągu kilku godzin objawy te powinny ustąpić. Z uwagi na fakt, iż kwas hialuronowy po pewnym czasie ulega całkowitemu wchłonięciu w skórę, to konieczne może się okazać powtórne przeprowadzenie zabiegu. Jakich jednak efektów zabiegu można się spodziewać? Skóra po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego zostaje dogłębnie nawilżona, jednak najistotniejsze jest to, iż widoczne do tej pory na skórze zmarszczki, ulegają znacznemu spłyceniu. Dzięki zabiegowi przy użyciu kwasu hialuronowego skóra odzyskuje swój dawny blask i promienny wygląd, poprawiając tym samym ogólne samopoczucie każdej kobiety. Czy po wstrzyknięciu kwasu można zdecydować się na inny zabieg? Tak, ale w takim przypadku należy odczekać około 3 tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *