Gładkie i szczupłe nogi? Jak to osiągnąć?

Już wiemy jak osiągnąć gładkie nogi,  pisaliśmy o tym niejednokrotnie. Jak jednak sprawić aby te nogi były nie tylko gładkie ale również szczupłe? 

To już nie jest takie proste zadanie. Stracić bowiem trochę centymetrów sprawia naprawdę wiele trudności. Można powiedzieć że najprościej schudnąć jest utrzymując zbilansowaną dietę oraz dużo aktywności fizycznej. W praktyce jednak nie zawsze się to udaje,  nie zawsze można  utrzymać tą zbilansowaną zdrową dietę, w dodatku  niskokaloryczną. Również z tą aktywnością fizyczną czasami jest na bakier. Brakuje motywacji, brakuje chęci, czasami czasu. 

W jaki więc sposób można zadbać nie tylko o nogi ale również o całe ciało? Jak sprawić by stało się szczuplejsze ?

Warto udać się po pomoc do kliniki medycyny estetycznej. Tam ciekawą ofertą jest z pewnością przeszczep tłuszczu – inaczej zwany lipofilling. Zabieg ten umożliwia nie tylko wyszczuplenie problematycznych partii ciała, ale również dodanie objętości tam gdzie wraz z upływem czasu tego tłuszczu brakuje. To jest właśnie idealny przeszczep tłuszczu. 

Zaletą zabiegu jest to, że opiera się on na zasadzie autotransplantacji, a pobranie oraz szczepienie własnego materiału znacznie zmniejsza ryzyko odrzucenia przeszczepu bądź spowodowania jakichś alergii.

Profesjonalne kliniki medycyny estetycznej często wyposażone są w najnowocześniejsze urządzenia pozwalające pobrać własną tkankę tłuszczową. Te najmłodsze tkanki tłuszczowe mają najwyższą jakość bardzo dobrze unaczynia ją się przyjmują oraz funkcjonują. Komórki macierzyste mogą same odnawiać się czyli dokonywać podziałów, co pozwala na uzupełnienie ubytków w tkance. Ponadto jest motywacją dla skóry do odtworzenia własnej.  Zabieg przeprowadzany jest w miejscowym znieczuleniu, następnie tłuszcz pobierany jest z wybranych obszarów-  najczęściej są to okolice ud, brzucha, pośladków jak również kolan.  Urządzenie odseparowuje krew oraz płyn znieczulający oddzielając je od najbardziej wartościowego tłuszczu (najmłodszego), który jest bogaty w komórki macierzyste. 

Warto wspomnieć że zabieg z użyciem urządzenia Adivive jest całkowicie sterylny. Lipofilling wykonywany jest najczęściej na twarzy, piersiach, dekolcie, powierzchni grzbietowej rąk oraz pośladkach. 

Jest on zalecany w celu 

  • zniwelowania opadających policzków 
  • poprawienie owalu twarzy 
  • eliminacji cieni pod oczami 
  • w celu powiększenia oraz ujędrnienia piersi 
  • poprawienia kształtu pośladków 
  • uzupełnienia ubytków tkanki tłuszczowej w twarzy 
  • w celu poprawy utraty elastyczności skóry.  

Tak jak w przypadku innych zabiegów tak również tutaj istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu o których lekarz poinformuje w gabinecie medycyny estetycznej.

Zabieg przeszczepu tłuszczu jest polecany  również po to, aby odzyskać młodszy wygląd twarzy. Przeszczepiając tłuszcz przeszczepia się również komórki macierzyste dzięki którym skóra wydaje się odmłodzona oraz jędrniejsza.  

Efekty zabiegu widoczne są już po kilku dniach- skóra staje się bardziej elastyczna, natomiast miejsce które zostało poddane zabiegowi zwiększa swoją objętość. Ponadto warto wspomnieć że efekt odmładzający stopniowo narasta przez trzy miesiące. 

Efekt uzyskany przy pomocy urządzenia Adivive utrzymuje się przez wiele lat w niemal niezmienionej formie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *