Lipolifting czy kriolipoliza – na jaki zabieg się zdecydować?

Nadwaga to problem, który dotyka wielu kobiet oraz mężczyzn. Nagromadzony nadmiar tłuszczu bardzo trudno usunąć z organizmu. Zdrowa dieta oraz regularne ćwiczenia przyniosą zamierzony efekt, ale dopiero po czasie, często walka z nadmiarem tłuszczu trwa latami. Brak natychmiastowych i znacznych efektów oraz powolna utrata zbędnych kilogramów działają bardzo zniechęcająca. W ostatnim czasie popularne stały się zabiegi medycyny estetycznej. W połączeniu ze zdrowym trybem życia dają niesamowite efekty, na które nie trzeba długo czekać. Widoczne są w zasadzie od razu.

Na czym polega lipolifting?

Jest to zabieg składający się z dwóch elementów. Najpierw wykonywana jest liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu. Następnie tłuszcz ten jest wykorzystany do wstrzyknięcia w inne miejsce, które wymaga poprawy, np. piersi. W ten sposób uzyskiwany jest podwójny efekt.

Zabieg lipoliftingu, dzięki dwustrefowemu działaniu cieszy się niesłabnącą popularnością, również wśród mężczyzn. Z pewnością jest dobre rozwiązanie, a rezultaty zadowolą nawet najbardziej wymagających pacjentów. Należy jednak pamiętać o tym, że dla uzyskania pełnych efektów zabieg trzeba powtórzyć. W tym miejscu warto zaznaczyć, że nie powinno się za jednym razem odsysać zbyt dużej ilości tłuszczu.

Kriolipoliza alternatywą dla lipoliftingu

Kriolipoliza to nieinwazyjny zabieg wykonywany profesjonalnym urządzeniem. Przebiega w kilku etapach. Najpierw chłodzona jest skóra – osiągana temperatura waha się pomiędzy +5 oraz -5 stopni Celsjusza. Podczas kolejnej fazy używa się głowicy, emitującej fale akustyczne o konkretnej częstotliwości. W efekcie metabolizm przyspiesza, a tłuszcz jest usuwany z organizmu.

Zabieg wykonywany jest w kilku seriach – najczęściej od 4 do 8 powtórzeń – w odstępach czasowych od 7 do 28 dni. Na efekty nie trzeba będzie długo czekać – pierwsze rezultaty widoczne będą już po wykonaniu pierwszej serii.

W klinice MTT Estetica, znajdującej się w Krakowie, zabieg kriolipolizy jest wykonywany urządzeniem Proshock Ice – który jest innowacyjną i nowoczesną metodą redukcji tkanki tłuszczowej.

Zabiegi medycyny estetycznej a zdrowy styl życia

Zabiegi medycyny estetycznej mają na celu poprawę wyglądu, usunięcie niedoskonałości. Nic jednak nie zastąpi odpowiedniej diety oraz ćwiczeń. To podstawa zdrowego stylu życia. Prowadząc osiadły tryb życia oraz jedząc potrawy tłuste i żywność wysoko przetworzoną trudno o szczupłą sylwetkę, a uzyskane efekty będą krótkotrwałe. Dostarczając do organizmu niezbędne do prawidłowego funkcjonowania witaminy oraz minerały, nie tylko będziesz wyglądać lepiej, ale przede wszystkim uzyskasz więcej energii i sił do działania. Wystarczy, że zamiast jechać samochodem do pracy, pójdziesz do niej na pieszo. Zamiast coli i napojów słodzonych wybierz wodę. Te kilka kroków będzie bardzo pomocne w uzyskaniu lepszych rezultatów, a przeprowadzone zabiegi medycyny estetycznej będą bardziej widoczne. Ciągła praca nad sobą to klucz do sukcesu. Zmiana złych nawyków to pierwszy krok to smukłej sylwetki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *