botox

Kiedy warto zastosować botox?

Botox nazywany inaczej toksyną botulinową lub jadem kiełbasianym to substancja, która wytwarzana jest przez bakterie dodatnich beztlenowców i służy przede wszystkim do redukcji zmarszczek, jednak można ją również stosować w celu pozbycia się problemów z nadmierną potliwością. Coraz większa liczba kobiet w trosce o swój wygląd zewnętrzny zaczyna zastanawiać się na wstrzyknięciem sobie botoksu, jednak w pierwszej kolejności warto zastosować mniej inwazyjne zabiegi. Kiedy jednak warto zastosować botoks i jakie właściwości wykazuje ta substancja?

Czym jest botox i jak działa?

Toksyna stosowana w medycynie estetycznej to tak naprawdę biały proszek, który przed użyciem zostaje rozpuszczony w odpowiedniej ilości soli fizjologicznej. Tak przygotowany preparat zostaje następnie wstrzyknięty w wybrane partie skóry, a po aplikacji poprzez oddziaływanie na mięśnie dochodzi do ich osłabienia oraz zablokowania ich skurczy. Dzięki temu drobne zmarszczki widoczne na twarzy zanikają, natomiast nowe zbyt prędko na niej się nie pojawiają. Niestety wraz z upływem czasu działanie substancji staje się coraz słabsze, dlatego też po około 6 miesiącach konieczne może się okazać powtórzenie zabiegu, jednak wszystko uzależnione jest od indywidualnego zapotrzebowania. Czy botox jest w stanie poradzić sobie ze wszystkimi zmarszczkami? Niestety z uwagi na dosyć specyficzne działanie botoxu toksyna ta sprawdza się bardzo dobrze jedynie w przypadku zmarszczek zlokalizowanych w okolicach oczu oraz czoła. Przy pomocy tej substancji można w widoczny sposób zmniejszyć widoczność zmarszczek pojawiających się na szyi, a także podnieść opadające kąciki ust, które nie prezentują się zbyt atrakcyjnie.

Kiedy warto zastosować botox?

Kobieca skóra każdego dnia narażona jest na działanie przeróżnych niekorzystnych czynników, przez co z czasem zaczyna tracić swoją jędrność i elastyczność. Aby poprawić wygląd swojej skóry, w takim przypadku warto w pierwszej kolejności sięgnąć po odpowiednie kremy, maseczki oraz peelingi, jednak w pewnym wieku ich działanie nie jest niestety aż tak dobre, jakby się tego oczekiwało. Kiedy zatem warto zastosować botox? Niektóre kobiety, w szczególności te, które palą papierosy oraz korzystają bardzo często z kąpieli słonecznych, nieco wcześniej muszą zastosować botox z uwagi na bardzo niekorzystny wpływ tych czynników na skórę. To kiedy należy zastosować botox, uzależnione jest przede wszystkim od tempa starzenia się skóry. Niektóre panie już po osiągnięciu 30 roku życia zmagają się z wieloma zmarszczkami, podczas gdy u innych kobiet zaczynają one pojawiać się na twarzy dopiero pomiędzy 40 a 50 rokiem życia. Na zabieg przy użyciu toksyny botulinowej najlepiej zdecydować się wtedy, gdy skóra staje się oporna na stosowane kremy oraz mało inwazyjne zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych. Niezwykle ważne jest również to, aby wybrać renomowany gabinet medycyny estetycznej, ponieważ jedynie w ten sposób ma się pewność, iż w skórę zostanie wstrzyknięta odpowiednia ilość toksyny. Dlaczego jest to aż tak ważne? Z tego względu, ponieważ wstrzyknięcie zbyt dużej ilości botoxu może doprowadzić w najgorszym przypadku do unieruchomienia twarzy, co wygląda bardzo nienaturalnie. Jeśli chodzi natomiast o przeciwwskazania do zabiegu wstrzyknięcia w skórę toksyny botulinowej, to jest ich dosyć spore, jednak aby się z nimi zapoznać, warto odwiedzić stronę internetową https://bonadea-krakow.net.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/azzalure-botox-toksyna-botulinowa-typu-a-2/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *